Růžek
ikonka
Rada schválila další investice ve školství

Datum: 12. 9. 2016, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Rada schválila další investice ve školství

 

Tři investiční záměry na pořízení výukových pomůcek do škol zřizovaných Zlínským krajem schválila krajská rada. Schválena byla rovněž investiční akce řešící rekonstrukci elektroinstalace na Gymnáziu Valašské Klobouky.

 

„V rámci schválených investičních záměrů budou na Tauferově střední odborné škole veterinární Kroměříž pořízeny učební pomůcky a přístrojové vybavení do odborných učeben a laboratoří, na Vyšší odborné škole potravinářské a Střední průmyslové škole mlékárenské Kroměříž nová zařízení a přístroje do školního poloprovozu i laboratoří a na Střední škole zemědělské a přírodovědné Rožnov pod Radhoštěm bude zakoupen traktor s nakladačem. Všechny tyto tři školy byly v červnu letošního roku ministerstvem zemědělství oficiálně jmenovány Centry odborné přípravy. To jim umožní čerpat na tyto investiční akce dotace ze speciálního národního dotačního programu, a to ve výši 90 %,“ informoval hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. 

 

Z pomůcek a přístrojového vybavení budou na Tauferově střední odborné škole veterinární Kroměříž zakoupeny například analyzátor mléka, univerzální veterinární stůl s příslušenstvím, ultrasonograf, mikroskopy či chladící skříň na vzorky. Jejich nákupem se na škole výrazně zvýší kvalita odborné výuky odborných předmětů. Celkové náklady přijdou na 1,495 milionu korun.

 

Na Vyšší odborné škole potravinářské a Střední průmyslové škole mlékárenské Kroměříž nově zakoupená zařízení v poloprovozu umožní demonstrovat technologii výroby sýrů, způsoby zpracování a tvarování sýřeniny a vlivy na průběh zrání. Vybavení školních laboratoří přispěje ke zvýšení kvality výuky při laboratorních cvičeních v oborech potravinářství a potravinářská chemie. Náklady dosáhnou celkové výše 1,840 milionu korun.

 

Pořízení nového výkonného kolového traktoru s čelním nakladačem na Střední škole zemědělské a přírodovědné Rožnov pod Radhoštěm je nezbytné z důvodu zavádění nových efektivních technologií při provádění základních zemědělských operací. Traktor i s nakladačem za 1,844 milionu korun bude používán při výuce zemědělské praxe pro studenty agropodnikání a oboru zemědělec – farmář.

 

Schválená rekonstrukce elektroinstalace na Gymnáziu Valašské Klobouky se bude týkat zejména vytvoření ucelené soustavy datových sítí v hlavní budově školy a propojení odborných a kmenových učeben. Stávající rozvody byly od roku 1986 budovány dle potřeb školy a výuky nekoncepčně, a v současnosti není vytvořeno jejich ucelené efektivní a funkční propojení. Technické řešení rozvodů je rovněž zastaralé a z hlediska zajištění potřebného objemu sdílených dat je nedostačující. Proběhne tedy koncepční oprava zasíťování budovy, a to včetně instalace potřebných technických zařízení (switchů, rozvaděčů, periferních zakončení) a renovace stávajících částí datové sítě. V souladu s platnými normami dojde rovněž k opravě části původní silnoproudé sítě. Práce se uskuteční ještě na podzim tohoto roku, přijdou na cca 800 tisíc korun a hrazeny budou z fondu investic školy, která je rovněž příspěvkovou organizací Zlínského kraje.

 

V letech 2013 až 2016 investoval Zlínský kraj ve školství více než 700 milionů korun. Mezi největší realizované akce patřily například vybudování nové kuchyně a jídelny na Gymnáziu Uherské Hradiště, přístavba odborných učeben a další stavební úpravy na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Valašské Meziříčí nebo vybudování centra pro výuku odborných předmětů na Střední odborné škole Slavičín.

 

Zdroj: TZ, Krajský úřad Zlínského kraje Jan Vandík

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý