Růžek
ikonka
Východní Morava: Prázdniny plné zážitků začínají

Datum: 24. 6. 2016, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

Prázdniny začínají nabídkou akcí nejen pro školáky.

ilustracni obrazek

 

Východní Morava: Prázdniny plné zážitků začínají

Prázdniny začínají nabídkou akcí nejen pro školáky.

 

Již pozítří,  v sobotu 25. 6. od 15:00 hodin, se v Uherském Hradišti na Masarykově náměstí bude ochutnávat pivo z Jarošovského pivovaru. Součástí akce bude anketa, která doporučí, které pivo má pivovar vařit.

 

V neděli 26. června se od 16: 30 hod ve velehradské bazilice rozezní barokní varhany s hudbou J. S. Bacha a Maxe Regera. Koncert věnovaný 510 výročí od narození sv. Františka Xaverského provede Pavel Svoboda.

 

V pondělí 27. června bude možné navštívit ve Zlíně besedu se známou jadernou fyzičkou a lokální političkou Danou Drábovou. Uskuteční se v 18:00 v Kavárně, 14|15 BAŤŮV INSTITU, který se nachází v bývalém továrním areálu. Vstup je zdarma, počet míst je omezen.

 

Až do konce června je v Krajské knihovně Františka Bartoše k vidění výstavka k 180. výročí úmrtí Karla Hynka Máchy a prvního vydání Máje (23. 4. 1836). Je koncipována do tří částí. Představuje Máchu inspirujícího a ovlivňujícího jiné autory, cizojazyčná vydání Máje a dřívější vydání různých Máchových děl. Umístěná je ve 3. podlaží.

 

Ve čtvrtek 30. června bude ve výstavním sále Muzea Napajedla slavnostně zahájena výstava „Napajedla a koně“, která si klade za cíl zmapovat život koní ve městě - jejich vzájemný a dnes již neodmyslitelný vztah. Výstava potrvá do 4. září 2016.

 

V Domě kultury ve Vsetíně se ve čtvrtek uskuteční od 19:00 komponovaný pořad Valašské nebe aneb Muzikantský odkaz z hůry. Prostřednictvím současných muzikantů a zpěváků vzpomene na přední osobnosti valašského muzicírování Jana Pelára, Josefa Országa-Vraneckého mladšího, Jana Nepomuka Poláška a Arnošta Kubešu, Jaroslava Štiku, Jana Rokytu, Zdeňka Kašpara, Bedřicha Lichnovského, Milana Švrčinu, Horymíra Sušila a další.

 

V pátek 1. července začíná prázdninový program Karlovské hudební léto. Produkce budou probíhat každý pátek od 19 hodin na pódiu u Penzionu Pod Pralesem ve Velkých Karlovicích – Léskovém.

V sobotu 2. července zažije Liptál na Vsetínsku Slavnosti piva. Program začne v 15:00 a nabídne ochutnávku tohoto nápoje i jiné občerstvení, a také živou hudbu.

 

Na Sokolském stadionu v Uherském Brodě se v sobotu 2. 7. uskuteční Brodfest, III. ročník hudebního festivalu. Nabídne Noc světových legend v podání předních revivalů, tedy autentická show, kulisy, kostýmy, efekty a hudební výkony k nerozeznání s originálem. Vstupné stojí 200 Kč.

 

V Hotelu a valašském šenku Ogar vystoupí v sobotu 2.7. od 19:30 známý herec, moderátor a bavič Pepa Náhlovský se svou kapelou Kozí bobky. A zve na multigenerační tancovačku.

 

V neděli 3. července bude poslední možnost navštívit v zámku v Bystřici pod Hostýnem výstavu Uniformy v proměnách času. Je zaměřena na uniformy policie, pohraniční a hradní stráže či vězeňské a finanční stráže z období od roku 1945 po současnost. V neděli je přístupná od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý