Růžek
ikonka
Východní Morava zve na tancování, cyklojízdu mezi vinohrady a do Luhačovic

Datum: 25. 4. 2016, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Východní Morava zve na tancování, cyklojízdu mezi vinohrady a do Luhačovic

Poslední dubnové dny a svátek na 1. máje nabízí na Východní Moravě spoustu zábavy.

 

Ve Zlíně pokračuje oblíbený festival NEZNÁMÁ ZEMĚ. V pondělí 25. dubna nabídne program v 16:00 Cestovatelský biograf v Alternativě, zde také začne v 18:00 přednáška Dana Přibáně o trabantích expedicích. V 20:30 budou Mirek Náplava a Jan Tutoky v Kavárně Továrna povídat o zážitcích filmařské expedice SRDCAŘI.CZ s obytným terénním náklaďákem MAN po jižní Africe. Další program na www.vychodni-morava.cz/akce/112473/neznama-zeme.

Ve středu 27. dubna se od 19:30 uskuteční v luhačovickém hotelu Alexandria pořad Tančírna. Zahraje trio Pavla Březiny. Taneční ukázky standardních a latinskoamerických tanců představí Dance Studio Starlight.

Ve čtvrtek 28. dubna bude v Městské knihovně Holešov přednášet církevní historik Tomáš Parma na téma Kněz Jan Sarkander v pohnuté době.

V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí vystoupí ve čtvrtek jeden z nejpopulárnějších českých režisérů Zdeněk Troška. Nabídne historky z filmů Slunce, seno…, trilogie Kameňák, Babovřesky, pohádek atd. Akce začne v 19:30, vstupné stojí 230 Kč.

V Elektře v Luhačovicích vystoupí v pátek Honza Onder se svými Tanečními radovánkami. Akce je určená pro děti. Začne v 16:00, potrvá 80 minut, vstupné stojí 150 Kč.

V pátek 29. dubna se budou ve zlínské Štípě pálit čarodějnice. Program začne v 15:30, vystoupí v něm známý silák Železný Zekon a Boca Fuego. Tradičně bude připravena ochutnávka "hmyzích specialit."
Čarodějnice si dají dostaveníčko také 

V sobotu 30. dubna se budou pálit čarodějnice na řadě míst. Třeba v tvrzi v Kurovicích na Kroměřížsku, kde akce začne v 17:00. Zahraje Rabussa, zakouzlí čaroděj Cave a chybět nebudou ani hry pro nejmenší. Vstupné bude dobrovolné.

V Kunovicích na Uherskohradišťsku si ve Sportovní hale malé čarodějnice dají sraz již v 16 hodin, ve 20 hodin pak začnou Májové hody s cimbálovou muzikou Lintava. Ve 21 hodin se očekává rej velkých čarodějnic a další program včetně volby Miss čarodějnice. Vstupné 80 Kč, děti 30 Kč.

V Archeoskanzenu v Modré nedaleko Velehradu se čarodějnice i čarodějové sletí 30. dubna v 19 hodin, zábavu obstarají mimo jiné místní kanci „Lončáci“.
Ve Velkých Karlovicích se čarodějná družina slétne k ohni Penzionu Školka v údolí Léskové taky v sobotu. Bude pro ně připravena přistávací i startovací dráha, součástí programu bude občerstvení i příprava májky, která bude vztyčena 1. května.

Areál Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště ožije v sobotu Dnem Země. Nabídne atrakce, ochutnávky, jarmark, připraveny budou skákací hrad, malování na obličej, poníci, koloběžky, lukostřelba a další hry a soutěže. Chybět nebude bagrová show, hasiči, animační programy ani koncerty. Program se uskuteční od 11:00 do 18:00.

V Kroměříži ožije od 30. dubna do 8. května výstaviště Floria jarní květinovou výstavou. Výstaviště se promění v místo provoněné okouzlujícími aranžmá z jarních cibulovin, které nás vtáhnou do světa pohádek.

V oblíbené Zvonici na Soláni na Vsetínsku se uskuteční v sobotu od 16:00 recitál písničkáře Josefa Fouska s názvem Smích je živá voda. Vstupenky si lze předem rezervovat.

Svátek 1. Máje, který připadá na neděli, bude možné prožít například v Luhačovicích. Na Lázeňském náměstí se uskuteční velká taneční show Roztančená kolonáda. Účinkovat budou Dance Studio Starlight, Luhačovický okrašlovací spolek Calma, Dance Institut, TK Rokaso UH, Swingteam, studenti Gymnázia UH, Akropolis Aerobik UH, Country tance Banjo, Orientální tance Jana Zlín, FS Malé Zálesí, DDM a ZUŠ Luhačovice a další. Program začne v 14:30, v případě nepříznivého počasí se uskuteční ve Společenském domě.

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm si 1. května můžete prohlédnout tradiční program Stavění máje. V tomto roce svou zručnost a zdatnost prokáží mladí muži ze Souboru lidových písní a tanců Valašský vojvoda z Kozlovic. Akce proběhne v Dřevěném městečku od 14 hodin.

Ve Zlíně 1. máj po baťovsku organizuje Nadace Tomáše Bati v Baťově vile. Od 9 hodin bude pro malé i velké připravena spousta zábavy, mimo jiné vystoupí mažoretky či Queen Revival 

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý