Růžek
ikonka
Hudba, pravěk i košty slivovice – Východní Morava má co nabídnout

Datum: 29. 2. 2016, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Hudba, pravěk i košty slivovice – Východní Morava má co nabídnout

Březen na Východní Moravě je nabitý atraktivními akcemi. Vybrat si můžete na www.vychodni-morava.cz nebo z následujícího výběru.

 

Ve Zlíně je možné si prohlédnout výstavu Vladimíra Hrocha, nazvanou Zlínský kraj očima malíře. Otevřená je denně mimo pondělí od 10:00 do 18:00 v prostorách 14|15 Baťova institutu v 1. nadzemním podlaží budovy 14.

Ve středu 2. března vystoupí v Domu kultury Uherský Brod Marcel Zmožek, hudební skladatel a textař, zároveň ale také syn a rovněž i spoluautor mnoha hitů legendárního hudebního skladatele Jiřího Zmožka. Díky jeho nejžádanějším písničkám v pořadech písničky na přání vystupuje ve většině českých rádií i v různých televizních pořadech. Koncert začne v 17:00, vstupné stojí 180 Kč.

V kulturním domě v Brumově-Bylnici se ve středu uskuteční cestovatelská přednáška s Jiřím Márou na téma Tajuplná Afrika. Začátek je v 18:00, vstup je volný.

Ve čtvrtek 3. března se představí v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí americká rytmika Parker & Parker společně s polským kytaristou Szymonem Mikou. Koncert začne v 19:30, vstupné stojí v předprodeji 140 Kč, na místě 170 Kč.

V pátek 4. března rozezní luhačovický hotel Alexandria pořad Evergreen, Evergreen, tedy vzpomínka na Louise Armstronga. Nabídne nejznámější skladby jazzové legendy s malou přehlídkou dobových klobouků. Účinkovat budou interpret skladeb L. Armstronga F. Procházka a D. Procházková. Začátek je 19:30.

V T klubu v Rožnově pod Radhoštěm vystoupí v pátek tři skvělé muzikantky: Beata Bocek, Lucie Redlová a Jitka Šuranská, které vytvořily uskupení MDŽ. Koncert začne v 20:00. Vstupné stojí v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

V sobotu 5. března se bude ve Stříbrnicích na Uherskohradišťsku koštovat slivovice a jiné destiláty. Ochutnávka začne v 14:00 v zasedací místnosti obecního úřadu.

Slivovice se bude koštovat v sobotu i ve společenském centru Sokolovna ve Starém Městě u Uherského Hradiště, O dobrou náladu se postará také cimbálová muzika, pro účastníky bude připravená také tombola. Akce začne v 16:00.

První sobotu v březnu bude možné i zajít si na ples. V Kulturním domě Kroměříž se uskuteční Ples členů a přátel KST Swing. K tanci a poslechu zahraje Classic Kroměříž. Program začne v 20:00, vstupné stojí 300 Kč.

Neděle 6. března je posledním dnem, kdy bude možné navštívit v Muzejním a galerijním centru Valašské Meziříčí výstavu věnovanou geniálnímu konstruktéru automobilky Tatra Hansi Ledwinkovi, který je členem do Síně slávy světových automobilových konstruktérů. Vstupné stojí 20 Kč, mládež a senioři zaplatí 10 Kč.

V nedělní nabídce je i výstava věnovaná pravěku, která je k vidění v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Koncipována je jako cesta geologickými obdobími Země, počínající kvartérem a končící v proterozoiku. Na panelech a velkoformátových fotografiích jsou návštěvníci seznámeni s životem v daném geologickém období, paleogeografickou situací a klimatem. Ke zhlédnutí je fosilní fauna, flóra i stopy po činnosti živočichů. Výstavu doplňuje prezentace fotografií a obrazů vyhynulých živočichů se zvukovým záznamem.

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

BOWLING BAR SCÉNA

V podpalubí Kulturního domu v Kroměříži BOWLING BAR SCÉNA v námořnickém stylu. Přip...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý