Verze pro PDA

ikonka
Spolupráce záchranářů ze Zlínského a Jihomoravského kraje se rozšíří

Datum: 29. 12. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

.. Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Spolupráce záchranářů ze Zlínského a Jihomoravského kraje se rozšíří

 

Dosavadní spolupráce záchranářů Zlínského a Jihomoravského kraje při poskytování zdravotnické záchranné služby se rozšíří. Na základě smlouvy z roku 2013 poskytují nyní jihomoravští záchranáři svoji pomoc také na území několika obcí ve Zlínském kraji. Konkrétně jde o Koryčany, Lískovec, Blišice a Jestřabice. Nově nyní budou naopak ve dvou obcích Jihomoravského kraje zasahovat záchranáři ze Zlínského kraje.

 

„Jihomoravský kraj se na nás obrátil s žádostí o zajištění zdravotnické záchranné služby v katastru obcí Dětkovice a Švábenice, které se nacházejí na jeho území, a to v dosahu naší nové výjezdové základny v Morkovicích-Slížanech. Vzhledem k dosavadní dobré spolupráci jsme se rozhodli vyjít této žádosti vstříc,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Nečas, zodpovědný za zdravotnictví.

 

Dodatek k původní smlouvě, který řeší rozšíření spolupráce, již v listopadu schválili zastupitelé Jihomoravského kraje a nyní i zastupitelé Zlínského kraje. Předmět spolupráce je a nadále bude oběma kraji uskutečňován bezplatně a bez nároku na náhradu nákladů vynaložených na uskutečnění této spolupráce. Příslušná zdravotní péče poskytnutá na vymezeném území sousedního kraje bude záchranářům hrazena z veřejného či jiného zdravotního pojištění.

 

Zdroj: TZ, Krajský úřad Zlínského kraje Jan Vandík

 

reklamni prouzek
Normalni verze