Verze pro PDA

ikonka
Vivaldiho melodie s cimbálem

Datum: 29. 12. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánka ...

ilustracni obrazek

 

Vivaldiho melodie s cimbálem

 

Jednou z prvních novoročních kulturních událostí v Uherském Hradišti je již tradičně Novoroční koncert s přípitkem starosty města. Tentokrát přináší speciální program -Vivaldiho Čtvero ročních dob a další hudební díla.  Vivaldiho světoznámá skladba zde zazní v úpravě pro cimbál.

 

Koncert se uskuteční v pondělí 4. 1. 2016, 19.30 hod., v sále Reduta, Uherské Hradiště. Účinkuje SLOVÁCKÝ KOMORNÍ ORCHESTR  se sólisty(sólo na housle: IVANA KOVALČÍKOVÁ, sólo na cimbál BARBORA JAGOŠOVÁ).

 

"Nejslavnější skladba benátského mistra Antonia Vivaldiho Čtvero ročních dob zaznívá v mnoha podobách po celém světě. Využít nástroje tak specifického jako je cimbál a vyměnit ho za obvyklé cembalo, s tím už se leckde posluchači nesetkají. Není to nápad tak troufalý, jak se může na první pohled zdát. Barevné možnosti cimbálu jedinečně korespondují se zvukomalbou, kterou Vivaldi vykresluje scény jednotlivých ročních období. Kde jinde by se myšlenka zapojit cimbál mohla zrodit než na Slovácku a kdo jiný by ji mohl přivést k životu než Slovácký komorní orchestr“, říká David Hrubý, zakladatel Slováckého komorního orchestru a ředitel ZUŠ Slovácko.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

reklamni prouzek
Normalni verze