Textova verze

ikonka
Nejdřív kradla, pak loupila

Datum: 28. 12. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

Nyní jí hrozí až desetileté vězení.

ilustracni obrazek

 

Nejdřív kradla, pak loupila

Nyní jí hrozí až desetileté vězení.

 

V předešlých dnech obvinili kroměřížští kriminalisté z trestných činů loupež, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku osmadvacetiletou ženu z Kroměříže.

 

Obviněná měla finanční problémy a potřebovala nějak získat peníze. V neděli ráno 20. prosince se proto na kole vydala do jedné z kroměřížských trafik. Po cestě u lávky přes řeku Moravu uviděla pětapadesátiletou ženu. Rozhodla se, že jí za jízdy vytrhne z ruky kabelku. Při tom ale na kole ztratila rovnováhu a upadla do křoví. Okradená žena k ní přiběhla a kabelku si chtěla vzít zpět. Chvíli se o ni přetahovaly a nakonec se poškozené podařilo pachatelce kabelku vytrhnout. Obviněná pak z místa ujela. Za necelou půlhodinu poté vstoupila do vytipované trafiky. Čtyřicetileté prodavačce sdělila, že nejde nakupovat, ale že chce peníze. Když jí žena odvětila, že jí nic nedá a že zavolá policii, obešla pult a začala jí vyhrožovat. Rukou jí překryla ústa, aby nekřičela, a řekla, že na ni vytáhne nůž. Zaměstnankyně prodejny jí proto slíbila, že peníze od ní dostane, pokud půjde počkat před obchod. Jakmile se jí podařilo pachatelku vystrkat ven, uzamkla dveře zevnitř a vše telefonicky oznámila na policii. Obviněná mezitím odjela neznámo kam.

 

Policisté z kroměřížského obvodního oddělení ihned po oznámení začali společně s kriminalisty po pachatelce pátrat. Podle získaného popisu si vytipovali jim známou osobu a již druhý den pachatelku vypátrali a zadrželi. Při výslechu se kriminalistům ke spáchání obou skutků přiznala. Trestnou činnost páchala i v minulosti. Den před Štědrým dnem na ni soudce uvalil vazbu. Obviněné nyní hrozí až desetileté vězení.

 

por. Mgr. Simona Kyšnerová

 

reklamni prouzek
Normalni verze