Růžek
ikonka
Východní Morava bude začátkem prosince cestovatelská i plná čertů

Datum: 30. 11. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Východní Morava bude začátkem prosince cestovatelská i plná čertů

Také na začátku prosince bude žít Východní Morava zajímavými akcemi. Dominovat jim budou Mikulášské zvyky.

 

Na své si přijdou třeba milovníci vyprávění o dalekých zemích. Ve středu 2. prosince se uskuteční v Kině Svět v Holešově cestovatelská přednáška na téma Kyrgyzstán. Začátek je v 17:00.

Ve čtvrtek 3. prosince se v Kino Klubu Sušil bude mluvit od 17:00 o Ekvádoru a Galapágách. Jiří a Alena Márovi budou vyprávět o naplnění dalšího cestovatelského snu svého syna Jirky upoutaného na invalidní vozík. Pohovoří o Karibském moři, studiu španělštiny a životě v ekvádorské rodině, prozradí podivuhodná tajemství rovníku a odhalí nebezpečný je život v amazonské džungli. Chybět nebudou ani zajímavosti o zvířatech na Galapágách. Více informací na www.jirkamara.cz.

V Domě kultury ve Vizovicích vystoupí ve čtvrtek zpívající právník Ivo Jahelka. Uvede pořad plný písniček a příhod ze soudních síní. Program začne v 18:00, vstupné stojí v předprodeji 120 Kč, na místě 150 Kč.

Od pátku 4. do neděle 6. prosince se ve Valašských Kloboukách uskuteční již čtyřiadvacátý ročník Valašského mikulášského jarmeku. Nabídne ukázky starodávných řemesel či podívanou na lidové zvyky patřící k adventu, naláká na vynikající valašské dobroty kyselicí počínaje a rožněným jehněčím konče, potěší při poslechu muzik a souborů, rozveselí mikulášskou obchůzkou s průvodem čertovských družin a přichystá i mnoho dalších milých setkání. Hlavní program proběhne v sobotu 5. prosince. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/108741/valassky-mikulassky-jarmek.

Pátek bude patřit na mnoha místech Mikulášům, andělům a čertům. Například v Uherském Brodě chystají II. čertovský sněm. Sraz bude v 10:00 za Domem kultury, následovat bude průvod na Masarykovo náměstí.

V Žlutavách na Zlínsku proběhne tradiční Mikulášský průvod. Jeho účastníci se sejdou v 16:00 za sokolovnou. Součástí akce bude i Mikulášský jarmark.

V hudebním klubu Slady v Kroměříži vystoupí v pátek kapely Wohnout a Vypsaná Fixa. Obě zahrají své klasické dlouhé koncerty a o překvapení jistě nebude nouze. Začátek je v 20:00, lístky stojí v předprodeji 250 Kč, na místě 280 Kč.

V sobotu 5. prosince pořádají na hradě Malenovice ve Zlíně tradiční Vánoční jarmark. Začne v 10:00 a potrvá do 16:00. Na nádvoří hradu bude možné koupit medovinu, frgály, palačinky, svíčky, šperky, vánoční ozdoby a dekorace. V hájence se budou předvádět řemesla a v sálech hradu se uskuteční výstava betlémů a vánočních stromků. V rámci doprovodného programu vystoupí folklorní soubory Pláňata z Halenkovic a Pozdní sběr z Napajedel.

Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti ovládne v sobotu odpoledne od 15:00 do 17:00 Mikulášský rej. Děti čekají soutěže a zpívání s Davidem Vacke, rozsvícen bude Vánoční strom města a na závěr je připravené velké překvapení. Více mikulášských akcí na www.vychodni-morava.cz.

V luhačovickém Domu kultury Elektra pořádají v sobotu akci Vánoční koncert dětem. Jeho hosty budou zpěvák Petr Kolář, hudební skupina Slza a další. Začátek je v 19:00.
V neděli 6. prosince vystoupí v Kostele sv. Petra a Pavla známý hudebník Felix Slováček. Koncert začne v 18:00. Vstupné stojí 150 Kč, předprodej zajišťuje Městské informační centrum Kunovice.

 

Nabídku dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý