Růžek
ikonka
Den Zlínského kraje je velkým dnem otevřených dveří

Datum: 1. 10. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Den Zlínského kraje je velkým dnem otevřených dveří

 

Už šestý ročník Dne Zlínského kraje se uskuteční v sobotu 3. října. Na tuto akci, která je velkým dnem otevřených dveří nejen do budovy 21 ve Zlíně, kde sídlí Zlínský kraj, ale také do mnoha dalších firem a organizací v řadě dalších míst regionu, zve jménem pořadatele širokou veřejnost hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

 

„Letos si připomínáme už 15. výročí od vzniku samostatného Zlínského kraje. Den kraje jsme poprvé uspořádali v roce 2010, když jsme slavili deset let existence nového kraje. Tehdy jsme netušili, jak se tato akce ujme, jestli bude vůbec zájem veřejnosti. A byli jsme příjemně překvapeni, kolik lidí přišlo. Každým rokem potom návštěvnost narůstala, takže ze Dne kraje konaného vždy v první říjnovou sobotu se stala hezká tradice s hojnou účastí občanů i občánků všech generací.  Budu velmi potěšen, když i letos, v roce půlkulatého výročí Zlínského kraje, přijde co nejvíc návštěvníků,“ řekl hejtman Stanislav Mišák.

Ti, kdo v sobotu 3. října na Den Zlínského kraje zavítají a vyberou si z pestré nabídky, kterou slibuje Baťův mrakodrap a jeho okolí včetně platformy u 14/15 Baťova institutu a dále krajské kulturní organizace: knihovna, muzea, galerie výtvarného umění, hvězdárna, ale také některé firmy, či Univerzita T. Bati, mohou počítat s tím, že vstupy do všech o rganizací budou zdarma včetně vstupu na palubu lodi Morava, která se bude plavit mezi Otrokovicemi a Napajedly. Zpoplatněna bude pouze jízda speciálního historického vlaku s parní lokomotivou, který bude vypraven ve spolupráci s Českými drahami, a to tak, že celodenní jízdenka pro dospělou osobu činí 50 Kč, děti od šesti let zaplatí 25 Kč, a ti nejmenší (do šesti let) mají jízdné zdarma.

 

Protože v minulých ročnících Dne kraje byl vždy velký zájem o projížďku legendárním „Baťovým výtahem“ s kanceláří, bude tato atrakce v programu i letos, ovšem zájemci si musí zarezervovat jízdenky, které se budou vydávat v sobotu 3. října od 9:00 v přízemí Baťova mrakodrapu. „Je to nutné s ohledem na omezenou provozní kapacitu této technické památky, která nesmí být přetížena,“ vysvětlila mluvčí Zlínského kraje Renata Škrobálková. 

 

Den Zlínského kraje je zároveň i Dnem řemesel, kdy budou mít návštěvníci možnost podívat se do provozů velkých strojírenských firem v regionu.

 

„Myslím si, že nabídka je tak bohatá, že si z ní skutečně vybere každý podle sféry svých zájmů. Je možné přijít jen tak se pobavit, poslechnout si cimbálovku, dechovku nebo jazz, ochutnat vynikající potravinářské výrobky pocházející přímo z našeho kraje a oceněné v soutěži Perla Zlínska nebo degustovat ta nejlepší vína Slovácka. Bude opět příležitost podívat se na obdivuhodné dovednosti mistrů tradiční rukodělné výroby. Děti, a nejen ony, zase mohou – tak jako každoročně - pozorovat Slunce z terasy Baťova mrakodrapu, sledovat ukázky výcviku policejních psů nebo ukázky práce záchranářů, hasičů a policie,“ přiblížil nabídku Dne Zlínského kraje hejtman Stanislav Mišák.

 

V průběhu celého dne budou vystupovat žáci základních uměleckých škol z celého regionu, budou vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže Perla Zlínska, výstava v sídle Zlínského kraje přiblíží nejlepší stavby roku, úspěšné rekonstrukce lidových staveb nebo vítěze soutěže Vesnice roku ve Zlínském kraji.

 

Celý program je zveřejněn zde...

 

Zdroj: TZ, Krajský úřad Zlínského kraje Helena Mráčková

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý