Růžek
ikonka
Dobré zprávy pro klienty sociálních služeb ve Zlínském kraji

Datum: 24. 7. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Dobré zprávy pro klienty sociálních služeb ve Zlínském kraji

 

Vláda České republiky schválila 720 milionů korun navíc na financování sociálních služeb v roce 2015. Vyslyšela tak požadavek Asociace krajů ČR. Do Zlínského kraje přijde do konce roku 55 milionů korun navíc.

 

„Zlínský kraj očekává, že z celkové částky do Zlínského kraje přijde 55 milionů korun, které budou použity na dofinancování všech poskytovatelů sociálních služeb ve Zlínském kraji a to bez ohledu na právní formu. Zlínský kraj byl nucen, v důsledku nižší než požadované částky, kterou obdržel na financování sociálních služeb v roce 2015 ze státního rozpočtu, provést krácení u všech poskytovatelů sociálních služeb. Přestože navýšení, které Zlínský kraj obdrží, není ve výši, jakou pro rok 2015 požadoval pro poskytovatele sociálních služeb, pomohou finanční prostředky zlepšit stávající situaci řady poskytovatelů sociálních služeb ve Zlínském kraji,“ reagovala na dobrou zprávu Taťána Valentová Nersesjan, krajská radní odpovědná za sociální oblast. Kraje dlouhodobě upozorňují na podfinancování sociálních služeb, které se vlivem demografických ukazatelů stávají finančně náročnější, a to především z důvodu nutného navyšování odborného personálu starajícího se o klienty, vyžadující vysoce odbornou a nepřetržitou péči. „Přidělená částka umožní naplnit podmínky zvýšení platů, potažmo mezd, pracovníků v sociálních službách Zlínského kraje,“ doplnila Nersesjan.

 

Z rozpočtu Zlínského kraje budou navíc rozděleny finanční prostředky z programu finanční podpory poskytovatelům sociálních služeb, kteří nabízejí služby vzniklé či rozvíjející se v návaznosti na transformaci ústavních pobytových služeb zřizovaných Zlínským krajem. „Důvodem této finanční podpory je zajištění sítě sociálních služeb navazujících na transformované sociální služby Domova pro osoby se zdravotním postižením Zašová nebo Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad-Salašská, a to v dostatečné kapacitě, náležité kvalitě a s odpovídající místní dostupností,“ uvedla krajská radní pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan. O finanční podporu může požádat pouze subjekt, který má oprávnění k poskytování sociálních služeb anebo je zapsán v registru poskytovatelů sociálních služeb dle zákona o sociálních službách. Podpora bude poskytnuta k financování běžných výdajů vzniklých do konce roku 2015, které souvisejí s poskytováním sociálních služeb současným nebo bývalým klientům Domova pro osoby se zdravotním postižením Zašová nebo Domova pro osoby se zdravotním postižením Velehrad-Salašská. Služby musejí být v souladu s Akčním plánem rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro rok 2015. Formulář žádosti je uveřejněn na úřední desce. Žádost bude možno podat prostřednictvím pošty, datové schránky (dokument musí být opatřen elektronickým podpisem) nebo osobně, a to v termínu od 17. 8. do 21. 8. 2015 včetně (rozhodující je datum doručení na Krajský úřad Zlínského kraje). Smyslem transformace ústavních pobytových služeb je převést stávající uživatele výše zmíněných zařízení do jiných typů služeb, které jim budou poskytovat péči podle jejich individuálních potřeb v menších objektech umístěných v běžné zástavbě.

 

Další dobrou zprávou je finanční podpora 1,5 milionů korun pro nově vzniklé sociální služby v roce 2015. O této podpoře, stejně jako o ostatních bude rozhodovat Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém zářijovém jednání.

 

Zdroj: TZ, Krajský úřad Zlínského kraje Renata Škrobálková tisková mluvčí

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý