Růžek
ikonka
Na Východní Moravu míří čarodějnice, otvírat se bude Baťův kanál

Datum: 27. 4. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

Poslední dubnové dny a začínající květen se ponesou na Východní Moravě ve znamení mnoha akcí.

ilustracni obrazek

 

Na Východní Moravu míří čarodějnice, otvírat se bude Baťův kanál

Poslední dubnové dny a začínající květen se ponesou na Východní Moravě ve znamení mnoha akcí.

 

V úterý 28. dubna zve Masarykova veřejná knihovna Vsetín na Vycházku s Milanem Drlíkem, tentokrát na Putýrku. Odjezd je z autobusového nádraží, stanoviště č. 22, v 11:30 na Jasenku, návrat autobusem z Dušné. Pěší trasa: Horní Jasenka (U Zemánků), Nad Dřevojánky, Putýrka, Lopunice, Dušná, celkem šest kilometrů.

Ve středu 29. dubna se ve vsetínském Domě kultury uskuteční Flamenco koncert a to u příležitosti Mezinárodního dne tance. Účinkovat budou Lucie Bevelaqua - tanec, Hana Iridiani Křupková - zpěv, a Dario Piga - kytara. Koncert začne v 19:00, vstupné je 90 Kč.

Ve čtvrtek 30. dubna se budou od 15:30 v areálu základní školy ve Zlíně-Štípě pálit čarodějnice. Program nabídne soutěže, hry, vystoupení mladých hasičů, dílničky, šerm nebo ohňovou šou. Zajištěno bude i bohaté občerstvení. 

Pálení čarodějnic se chystá ve čtvrtek také v Rekreačním areálu Kamínka Roštín na Kroměřížsku, zde program začne v 16:00. Pro děti bude připravené malování na obličej, dostanou zdarma buřt, kdo přijde v kostýmu čaroděje a čarodějky se může těšit na diplom a dáreček. Dospělí se mohou těšit na opékání selete a ochutnávku netradičních destilátů. Od 18:00 začne Country muzika.

Reji čarodějnic bude patřit ve čtvrtek hřiště u Sokolovny v Bystřici pod Hostýnem. Sraz všech malých i velkých účastníků je v 16:15 hodin na Masarykově náměstí. Průvod vyjde v 16:30 hodin na hřiště u Sokolovny. Do průvodu bude dobré vzít si všechny náležitosti, které k čarodějnictví patří - píšťalky, bubínky, hrnce, vařečky, paličky, kouzelné knihy, košťata. Od 16:45 hodin bude připraven na hřišti program- zábava, soutěže, hry, občerstvení, táborák. V 19:00 hodin začne zábava v sokolské klubovně.

Hrad Brumov zažije ve čtvrtek Valpružinu noc, program na uvítání jara u zapáleného ohně začne v 19:00. Občerstvení je zajištěno. Vstupné pro dospělé je ve výši 50 Kč, pro děti 30 Kč.

O den později, v pátek 1. května, zažije brumovský hrad slavnostní zahájení sezony. Součástí bohatého programu bude i šachové utkání s živými figurkami.  

První májový den bude také dnem otevření nové sezony na vodní cestě Baťův kanál. Odemykat se bude třeba od 10:00 v Uherském Ostrohu, nebo od 14:00 ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Odemykání vodní cesty bude v Uherském Ostrohu spojeno s otevřením turisticky atraktivních prohlídkových tras na zámku a v jeho podzemí.

V sobotu 2. května bude možné navštívit v Holešově Polní výstavu zbraní a vojenské techniky, v zahradě místního zámku bude zahájena v 14:00. Akce se koná u příležitosti 70. výročí osvobození města Holešova.

Zimní stadion v Uherském Hradišti bude v sobotu dějištěm Regionální výstavy vín. Ochutnávat se začne v 9:00, akce potrvá do 16:00.

Ve Věžkách na Kroměřížsku bude o víkendu pokrčovat Zahrada Jaro 2015. V sobotu zahraje v rámci doprovodného programu Stříbrňanka, v neděli 3. května Jožka Šmukař a jeho muzika. K prodeji nebo prohlédnutí budou květiny, ovoce a zelenina, okrasné rostliny, ovocné keře a stromy, potřeby a pomůcky pro zahradu a dům.

V neděli bude možné vyrazit do Zámku v Bystřici pod Hostýnem na výstavu Karel Kryl – Doteky života. Nabídne fotografie a novinové zprávy tohoto písničkáře, básníka, novináře a výtvarníka. Otevřeno bude od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00.

 

Zdroj: TZ vychodni-morava.cz.

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý