Růžek
ikonka
Expozice Východní Moravy na Regiontour

Datum: 20. 1. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

Gastronomie a zážitky

ilustracni obrazek

 

Expozice Východní Moravy na Regiontour – Gastronomie a zážitky

Na letošním ročníku veletrhu Regiontour se Zlínský kraj prezentuje v expozici připravené Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy.

 

Obdélníková ostrovní expozice 6x10 m o celkové ploše 60 m2 je stejně jako v minulých letech, spolu s ostatními moravskými kraji, umístěna na tradičním místě v pavilonu „P“. Stánek má číslo 101. Expozice má společné motto: „Gastronomie a zážitky“.

 

„Samozřejmě, že každá expozice má vždy své zaměření. Tentokrát je to gastronomie. Nabídka je velmi pestrá. Nejsou to jen místní speciality jako frgály a svatební koláčky, ale jsou to i speciality z uzenin a nápoje. Chceme, aby vzpomínky na náš kraj byly spojeny nejen s rozmanitostí nabídek, pestrostí barev, ale také s chutí,“ řekl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

 

Pestrost Východní Moravy je známá – naleznete zde nedobytné hrady, pohádkově krásné zámky, stovky kilometrů cyklostezek, jedinečné zooparky i turistické chodníky vedoucí krásnou přírodou. Své si zde najdou opravdu všichni a škála nabídky se neustále rozšiřuje. Novinkou letošní zimní sezony je společný skipas šesti lyžařských areálů v Beskydech a Javorníkách v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku. Skiregion Valašsko představuje dohromady bezmála 20 kilometrů sjezdovek na 20 přepravních zařízeních. V pozadí s inovacemi nezůstává ani oblíbený česko-slovenský mechanický betlém v Horní Lidči, jeden z největších betlémů na Moravě. Nově všem návštěvníkům představí jedinečnou sekci věnovanou dvojici věrozvěstů sv. Cyrilu a Metoději. Velkou obnovou prošla i Květná zahrada v Kroměříži, díky které jsou zpřístupněny části zahrady jako je Králičí kopec, Ptáčnice, Pstruží rybníky nebo Holandská a Pomerančová zahrada. Město Kroměříž ve světě významně proslavil také Arcibiskupský zámek Kroměříž, zařazený mezi památkami UNESCO, jehož úchvatné historické prostory lákají i tvůrce historických velkofilmů. Natáčel se zde například jeden z pokladů světové kinematografie -  film Amadeus oscarového režiséra Miloše Formana. Putování filmovou Kroměříží a objevování slavných filmových míst si mohou návštěvníci vychutnat již v nadcházející letní sezoně. Další aktivitou, kterou ocení především milovníci cykloturistiky, je Bike aréna Vsetín. Na vlastní kůži zde bude příležitost zažít emoce z technicky a designově atraktivních trailů, které jsou určeny pro všechny kategorie jezdců na horských kolech. Na své si přijdou naprostí nováčci, pokročilí jezdci i závodníci. Tratě jsou vhodné také pro nejmenší bikery, kteří se zde naučí základům bezpečné jízdy v terénu. Bike aréna dnes nabízí (zatím) 15 km skvělých tratí, ale také potřebné zázemí.

 

Zážitek z putování Východní Moravou pak umocňují dobroty, kterými zde návštěvníky doslova rozmazlují. Sklenka lahodného moravského vína či „kalíšek“ pravé slivovice se zde považuje za lék. Valašské frgály či vlčnovské koláčky se staly pojmem, stejně tak moravská zabíjačka, moravské uzené či moravské klobásky. Nebo dáte raději přednost pečené kachně? K ní pak přijde vhod pěnivý mok z některého z vyhlášených pivovarů.

 

„Východní Morava je region pestrý nejen nabídkou turistických zajímavostí, památek a nepřeberných zážitků, ať už se jedná o pobyt v čisté přírodě, adrenalinové vzrušení či folklor, ale je také regionem tradiční gastronomie. Vždyť v našem kraji se v jednom roce konají hned čtyři velké gastronomické přehlídky – tradiční Karlovský gastrofestival, Food festival v Luhačovicích, Moravia Food festival v Kroměříži nebo nováček na poli gastrofestivalů uherskohradišťský Slovácký festival chutí a vůní. Navíc je v letošním roce téma gastronomie a folkloru předmětem projektu čtyř moravských krajů, které na veletrhu představí společnou publikaci těch nejlepších regionálních receptů a folklorních festivalů s názvem Gastronomie a folklor Moravy a Slezska “, přibližuje filosofii prezentace Dana Daňová, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, tedy Zlínským krajem založené organizace, která odpovídá za turistickou propagaci kraje. „Z hlediska cestovního ruchu je vždy výhodou, když se moravské kraje spojí a prezentují nabídku jednotlivých turistických regionů co nejuceleněji. Návštěvníci tolik nerozlišují, jestli jedou do Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého či Moravskoslezského kraje. Jedou prostě na Moravu, která má v každé části co nabídnout, “ dodal hejtman Stanislav Mišák.

 

Zdroj: TZ Východní Morava

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý