Růžek
ikonka
Přijeďte na Východní Moravu: na pivo, koncerty nebo veterány

Datum: 28. 7. 2014, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

Vyberte si z pestré nabídky.

ilustracni obrazek

 

Přijeďte na Východní Moravu: na pivo, koncerty nebo veterány

Východní Morava láká i na přelomu července a srpna. Vyberte si z pestré nabídky.

 

V Městském muzeu ve Valašských Kloboukách je možné až do konce července vidět Výstavu o partyzánské brigádě Jana Žižky, která za 2. světové války operovala právě na území Východní Moravy.

 

Hvězdárna Vsetín pořádá až do konce července astronomická pozorování pro veřejnost. Večerní pozorování hvězdné oblohy se konají vždy v úterý a pátek od 22:00 do 23:30. Pozorování Slunce a exkurze probíhají každý pracovní den od 9:00 do 15:00. V úterý a pátek od 22:00 do 23:30. Pozorování Slunce a exkurze probíhají každý pracovní den od 9:00 do 15:00. Vstupné stojí pro dospělé 40 Kč, děti a mládež zaplatí 25 Kč, rodinné vstupné je 70 Kč. Pozorování probíhají pouze za jasné a bezmračné oblohy.

 

Ve středu 30. července ožije Lázeňské náměstí v Luhačovicích dalším Kolonádním koncertem. Tentokrát se představí Swingdixie VH Olomouc. Koncert začne v 16:00.

 

Ve středu vystoupí od 19:30 na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti úspěšná slovenská zpěvačka Jana Kirschner. Představí nejen svůj aktuální a výjimečný projekt Moruša.

 

Ve čtvrtek 31. července se můžete vydat na další Letní procházku pamětí města Rožnova pod Radhoštěm. Tentokrát budou jejím tématem Pozoruhodné rožnovské ulice. Sraz zájemců bude v 17:00 před knihovnou.

 

Ve stejný den, tedy ve čtvrtek, vystoupí v Rožnově pod Radhoštěm oblíbení Bratři Ebenové, kteří v letošním roce slaví 30. výročí od vydání prvního alba „Malé písně do tmy.“ Marek, Kryštof a David Ebenové s kapelou připravili zcela nový koncertní program. Zazní písně, které již léta nehráli, samozřejmě také hitovky, ale také úplné novinky. Koncert se uskuteční od 19:00 za každého počasí v amfiteátru Na Stráni.

 

V pátek 1. srpna bude patřit náměstí ve Valašském Meziříčí Farmářskému trhu. Koupit produkty od místních pěstitelů a chovatelů bude možné od 8:00 do 15:00.

 

Od pátku do soboty 2. srpna zažije Bystřička na Vsetínsku už 16. ročník hudebního festivalu Starý dobrý western. Vystoupí zde například Karel Zich Revival Band, Petra Černocká, Gympleři nebo Hop Trop.

 

V pátek a sobotu se otevřou brány Pivovaru Uherský Brod, který pořádá tradiční slavnosti. Nabídnou nejen občerstvení, ale také muziku. Více o programu na http://www.vychodni-morava.cz/akce/98595/

 

V sobotu a neděli se bude pít pivo i v Nedachlebicích na Uherskohradišťsku, kde pořádají historicky první košt. Nabídne až 13 druhů piva. V pátek začne program v 17:00, v sobotu od 9:00.

 

V sobotu pořádají Sklárny Květná ve Strání na Slovácku Den otevřených dveří. Program začne v 8:00 a nabídne sklo za akční ceny, občerstvení, atrakce pro děti, hudbu, ukázku hasičské techniky, koně a poníky a v případě příznivého počasí i start horkovzdušného balónu.

 

V sobotu projedou Kroměřížskem automobiloví veteráni vyrobení do roku 1970. Obdivovat je bude možné i na Velkém náměstí v Kroměříži a to od 9:00 do 16:30. Více na www.ceskyveteran.cz

 

V sobotu se uskuteční v Květné zahradě v Kroměříži Empírové tančení. Od 10:00 do 16:00 bude připravena promenáda v kostýmech, od 16:00 do 17:00 potrvá taneční workshop dobových tanců pro zájemce, od 18.00 do 19.00 ples pro kostýmované účastníky, od 19.00 do půlnoci ples pro veřejnost. Vstupné na ples stojí 100 Kč.

 

V neděli 3. srpna rozezní poutní chrám ve Zlíně-Štípě koncert houslového mistra Václava Hudečka. V programu, který začne v 18:00, vystoupí také Iva Svobodová Kramperová, Pavel Svoboda, Vladimír Rejlek a sólistky Národního divadla Praha Hana Jonášová a Jana Jonášová. Vstupenky za 200 Kč je možné zakoupit v Městském informačním a turistickém středisku Zlín, náměstí Míru 12, budova radnice, přízemí.

 

Nabídku mnoha dalších akcí naleznete na www.vychodni-morava.cz.

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý