Růžek
ikonka
Anketa Podhoran – větší počet hlasujících řekl ANO

Datum: 28. 5. 2014, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

...Bystřice pod Hostýnem...

ilustracni obrazek

 

Anketa Podhoran – větší počet hlasujících řekl ANO

 

Anketa Podhoran pořádaná městem Bystřice pod Hostýnem skončila 16. května 2014. Všichni občané, oprávnění voliči, v ní mohli anonymně říci ano či ne případné koupi objektu bývalého hotelu Podhoran za nabízenou cenu 19,5 mil. korun. Ankety se  zúčastnilo 51 procent voličů. Větší počet hlasujících řekl ANO.

 

Vytištěno bylo celkem 7 100 anketních lístků. Oprávněných voličů nad 18 let je ve městě a místních částech 7 053, do poštovních schránek bylo rozneseno 6 720 lístků a 333 ks, to je počet občanů, kteří mají trvalé bydliště na adrese městského úřadu, zůstalo k vyzvednutí v podatelně. Anketa byla zpracována ve čtvrtek 22. května 2014 šestičlennou komisí vedenou předsedou kontrolního výboru rady města a zastupitelem Mgr. Stanislavem Malantem. Komise sečetla hlasy z devíti sběrných míst, včetně místních částí Bílavska, Hlinska pod Hostýnem, Rychlova a Sovadiny. Na radnici naplnili účastníci ankety schránku čtyřikrát – lístky byly v průběhu ankety třikrát vybrány a pokaždé ihned umístěny do krabic a zapečetěny. Na ostatních místech zůstalo po jedné schránce.

 

Komise vyzvedla ze zamčených nebo zapečetěných schránek 3 600 platných anketních lístků. Celkem 2 001 občanů se vyslovilo pro koupi hotelu Podhoran, 1 583 bylo proti, neplatných bylo 16 oficiálně odevzdaných hlasů (lístky neoznačené nebo označené neurčitě).


 

Nezapočítána zůstala desítka anketních lístků, které byly odevzdány do poštovní schránky u vstupu na radnici až po 16. květnu, stejně jako 27 nepůvodních anketních lístků, rozmnožených kopírováním. Pět lístků bylo v průběhu ankety na požádání vyměněno (občané si znehodnocené lístky vyměnili za nové a původní odevzdali), 104 anketních lístků zůstalo nepoužito v podatelně. Ve schránkách se našla kromě anketních lístků i poštovní poukázka na vyplacení peněz (byla vrácena majiteli), pohlednice s bílou holubicí, dva lístky vytržené z bloku s velkým nápisem ANO a pětikoruna od neznámého dárce.


 

Uspořádání ankety stálo 13.101 Kč, částka zahrnuje výdaje za tisk lístků a náklady spojené s distribucí.

 

Někteří občané ke křížku na anketním lístku připojili krátké komentáře i celé dopisy. Ti, kteří koupi odmítají a zvolili odpověď NE, nejčastěji označovali postup provozovatele Podhoranu za vyděračský a nepřípustný, poukazovali na nepřiměřeně vysokou cenu, nechtějí podporovat „ostudné podnikání“, které stát umožňuje, chtějí počkat na změnu zákona a usilovat o ni, obávají se, že město se koupí hotelu příliš zadluží, že provozovatel, pokud město hotel koupí, nezajistí vystěhování nájemníků, obávají se, že by jako ubytovna pro sociálně slabé mohl po vystěhování odkoupeného Podhoranu posloužit jiný objekt ve městě a situace by se mohla opakovat. Část občanů, která dala přednost odpovědi ANO, většinou svůj názor nekomentovala. Jejich rozhodnutí podle několika málo dovětků připojených k anketním lístkům vyšlo z přání využívat budovu v centru města k jiným účelům než k ubytování problémových nájemníků a co nejdříve situaci řešit, přestože se některým nabízená cena zdála příliš vysoká.


 

Účelem ankety bylo zjistit názory obyvatel Bystřice pod Hostýnem na problém Podhoran. Rozhodnout o případné koupi však musí s konečnou platností zastupitelstvo města, které bude mít k dispozici kromě výsledků ankety také konkrétní informace o aktuální odhadní ceně objektu, jeho skutečném stavu, nákladech spojených s jeho potenciálním odkupem či o možnostech jeho optimálního využití. Město se nyní bude intenzivně zabývat aktualizací dispoziční studie pro využití Podhoranu a hledat co nejekonomičtější řešení pro jeho provoz. Samozřejmě bude sledovat stav legislativy a aktuální informace o sociální politice státu.


Zdroj: MÚ Bystřice pod Hostýnem

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý