Růžek
ikonka
Policejní stíny 31. 5. 2013

Datum: 2. 6. 2013, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

.. na Kroměřížsku ..

ilustracni obrazek

Případ vraždy a sebevraždy odložen

ZLÍNSKÝ KRAJ: Lednová tragédie vyřešena.

Vrchní komisař odboru obecné kriminality zlínského Krajského ředitelství v těchto dnech odložil případ, který se stal v lednu v Kroměříži. Na jeho konci jsou dva mrtví lidé. Dvaadvacetiletá porodní asistentka a její o šest let starší přítel.
 
Několika měsíční vyšetřování a dokazování potvrdilo naše původní domněnky. Šlo o vraždu a sebevraždu. K průběhu tragédie můžeme říct následující:
Partneři spolu byli přibližně tři měsíce. Muž na svou milovanou přítelkyni nesmírně žárlil, neustále ji kontroloval a podezříval z nevěry. V osudnou noc, 11. ledna 2013, odjela žena se svými přáteli do Brna na diskotéku. Když se vrátila, šla spát. V průběhu noci ji však několikrát volal její přítel, kterému však telefony nebrala, protože je neslyšela nebo spala. Žena žila se svou kamarádkou v bytě v Kroměříži. Právě její spolubydlící ráno do bytu pustila partnera mladé ženy a odešla. To bylo 12. ledna 2013 kolem sedmé hodiny ráno. Přibližně kolem desáté hodiny jsme dostali informaci, že v bytě hoří. Po uhašení požáru hasiči v jednom z pokojů našli ohořelé tělo mladé ženy. Chvíli na to byli dopravní policisté přivoláni k havárii osobního auta u obcí Rataje a Popovice, při které zemřel devětadvacetiletý muž z Kroměříže.
 
Z výpovědi svědků i z rozboru zajištěných stop vyplynulo, že ženu zavraždil právě její přítel. Soudní pitva ukázala, že ji zardousil. Aby zahladil stopy, byt i tělo polil benzínem a zapálil. Policie má k dispozici mimo jiné také záběry z kamery na benzinové čerpací stanici, na kterých je vidět, že muž krátce před devátou hodinou tankuje benzín do kanystru, který se posléze našel v bytě zavražděné.
 
Havárii muže zase posuzoval soudní znalec v oboru doprava městská a silniční se specializací na posudky o příčinách dopravních nehod. Z tohoto materiálu vyplývá, že muž narazil do vzrostlé lípy u obce Rataje schválně. Lípa je vidět na několik set metrů dopředu. V době nárazu osobní auto Škoda jelo rychlostí asi 140 – 160 km v hodině a řidič se nijak nesnažil brzdit ani strom objet. Znalec také vyloučil technickou závadu.
 
Policii se tedy podařilo dokázat, že za vraždu mladé ženy může její přítel, který žárlil, často pil a podle všeho bral také drogy. Pachatel posléze sám spáchal sebevraždu. Proto jsme případ odložili.
 
31. května 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková
 
 

Prohrál peníze

KROMĚŘÍŽSKO: Ve vzteku poškodil automat.

Včera sdělili kroměřížští policisté podezření z trestného činu poškození cizí věci devětatřicetiletému muži. Podezřelý navštívil koncem dubna letošního roku jednu z kroměřížských restaurací, kde v herní části prohrál na výherním automatu dvě stě korun. Velmi ho to rozhněvalo a tak ve vzteku uhodil pěstí do obrazovky, která vlivem jeho úderu praskla. Poté místo rychle opustil. Na výzvu obsluhy, aby neodcházel, nereagoval. Tímto jednáním způsobil škodu, která přesáhla částku devět tisíc korun.
 
Případem se ihned po oznámení začali zabývat kroměřížští policisté. Nedávno se jim podařilo pachatele zjistit a usvědčit. Za tuto trestnou činnost mu nyní hrozí až rok vězení.
31. května 2013, por. Mgr. Simona Kyšnerová
 
 
 
 
 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

BOWLING BAR SCÉNA

V podpalubí Kulturního domu v Kroměříži BOWLING BAR SCÉNA v námořnickém stylu. Přip...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý