Růžek
ikonka
Dům kultury: 15. – 25. 4. 2013

Datum: 18. 4. 2013, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

.. připravuje ..

ilustracni obrazek

Dům kultury: 15. – 25. dubna


Dobrý den,

jaro je konečně a definitivně tady a je to patrné i z naší aktuální nabídky, která pozvolna přechází do letního režimu – tedy režimu méně akcí a postupném přesunu kulturní nabídky do překrásných historických míst Kroměříže. Příští měsíc se uskuteční hned několik významných akcí venkovních, ale také začne letní kino. Již teď upozorňujeme především na DNY SLOVANSKÉ KULTURY se třemi atraktivními koncerty a také předpremiérou 1. dílu nového filmu o Cyrilu a Metodějovi (více najdete na
http://www.dk-kromeriz.cz/dny-slovanske-kultury , www.velehrad.eu ) :


HUDBA: přímý přenos baletu z Pařížské opery a z premiéry baletní fantazie na Mahlerovu
3. Symfonii ve čtvrtek 18. dubna

DIVADLO: „jen“ představení pro děti PINOCCHIO, ale se špičkovými herci SLOVÁCKÉHO DIVADLA Z UHERSKÉHO HRADIŠTĚ

VÝSTAVY: nabízíme dvě výstavy (BULHARSKÉ IKONY – zámek, PŘÍBĚH NEMOCNÉ DUŠE –
Dům kultury)

FILM – PREMIÉRY: vrcholem týdne bude premiéra českého filmu ŠMEJDI za osobní návštěvy
tvůrců a pro seniory na 65 let ZDARMA !!!

FILM – ART: mimořádný dokumentární záznam nejlepšího koncert JIMIHO HENDRIXE

FILM – KÁNON: první velký film Stevena Spielberga ČELISTI v nové remastrované verzi

PŘEDPRODEJ: v současné době již běží předprodej vstupenek na tyto atraktivní akce –
PAVEL ŠPORCL + GIPSY WAY (10.5) a především trojice mimořádných koncertu DNŮ
SLOVANSKÉ KULTURY – HRADIŠŤAN + ZLÍNSKÁ FILHARMONIE (24.5.), ŽANA BIČEVSKÁ +
MARTA TÖPFEROVÁ (25.5.), FILOKALLIA A A.CHALDAIAKIS (26.5.) + PINOCCHIO (21.4) +
STŘÍBRŇANKA (25.4) + FENOMÉN ŠMOK (30.4.)+ ŠTĚNĚ A ŠPENÁT (5.5.)+ S BROKOVNICOU
NA MANŽELA (15.5.) + 4TET (3.6.)


Více informací ke stažení ZDE.

Jiří Králík
ředitel DK Kroměříž


hudba

úterý 16. dubna 19:00 NADSKLEPÍ

ABSOLVENTSKÝ KONCERT KONZERVATOŘE

Konzervatoř P. J. Vejvanovského Kroměříž pořádá další koncert z cyklu absolventských koncertů.
Studentský symfonický orchestr doprovodí tři absolventy – klavíristku Veroniku Kordasovou a Kláru Varsamisovou, trombonistu Jakuba Pavluše. Krásný hudební zážitek pod taktovkou dirigenta Miroslava Bubeníčka čeká nejen absolventy samotné, ale i širokou kroměřížskou veřejnost.

čtvrtek 18. dubna 19:30 NADSKLEPÍ

GUSTAV MAHLER: SYMFONIE Č. 3

Dirigent: Simon Hewett
Hudba: Gustav Mahler
Choreografie: John Neumeier
Účinkují: Paris Opera Ballet The Étoiles, Premiers danseurs and Corps de ballet Paris Opera orchestra and chorus Maîtrise des Hauts-de-Seine / Paris Opera Children's chorus

Monumentální pojetí děl Johna Neumeiera je vesměs vystavěno na základech hudební hloubky a citovosti.
Choreograf, zabývající se celý svůj život otázkami lidské existence, našel reflexi, jež je nejbližší jeho pojetí humanistických témat, ze všeho nejspíš v díle Gustava Mahlera. Neumeier zinscenoval taneční podobu hned několika Mahlerových symfonií. Monumentální Třetí symfonie, tento “velkolepý hymnus ke slávě všeho tvorstva”, inspirovala choreografa k vybudování světa mohutné lyričnosti, pramenící přímo z hlubin skladatelova trýznivého vesmíru plného mučivých protikladů.
Dílo je prolnutím hudby a tance, ztvárněné na široké paletě emocí od existenciální tísně po
mystickou víru. Sbor i sólisty doprovází elegantní pohyby, zvlněné linie a závratné zdvihy tanečníků, které připomínají hloubku inspirace této Neumeierovy choreografie.

středa 17. dubna 20:00 NADSKLEPÍ

HENDRIX 70: LIVE AT WOODSTOCK

U příležitosti oslavy 70. výročí narození Jimiho Hendrixe máte jedinečnou možnost shlédnout jeho nezapomenutelné vystoupení na festivalu Woodstock v srpnu 1969 ve vybraných kinech po celém světě. Na festivalovém vystoupení představil Jimi svou novou kapelu a onoho srpnového rána se odehrál koncert, na němž nechyběly nezapomenutelné interpretace takových typicky hendrixovských hitů, jako je “Voodoo Child (Slight Return),” “Fire,” a “Foxy Lady”, jakož i procítěné verze americké hymny “Star Spangled Banner”. Jimiho fascinující cestu na slavný festival ve Woodstocku odhalují dosud nezveřejněné záznamy a rozhovory s členy kapely, jako je Billy Cox a Mitch Mitchell, zvukový mistr Eddie Kramer či promotér woodstockského festivalu, Michael Lang. Vystoupení Jimiho Hendrixe ve Woodstocku platí za jedno z nejvýznamnějších v rockové historii.

Pátek 19. dubna 20:00 KLUB STARÝ PIVOVAR

KROCKFEST: ECHT! A PANTOCK

V roce 2013 se dožívá soubor ECHT! 25 let své existence. Tato pražská pubrocková legenda se rozhodla při příležitosti oslav těchto narozenin uspořádat turné po zemích českých a okolí. Kapelu Pantock tvoří ji zkušení hudebníci, kteří se mnoho let pohybují na hudební scéně v různých hudebních tělesech.

Čtvrterk 25. dubna 19:00 DŮM KULTURY

STŘÍBRŇANKA

Po delší odmlce zavítá do Domu kultury krojovaná Moravská kapela STŘÍBRŇANKA. Kapela má svůj typický, nezaměnitelný zvuk, hraje široký repertoár – moravskou a českou lidovou hudbu, koncertní a taneční skladby. O Stříbrňance se říká, že je to kapela, která hraje srdcem a dokáže rozveselit a uspokojit nejnáročnější posluchače.

DĚTEM
neděle 21. dubna 14:30 DŮM KULTURY

PINOCCHIO
hrají: Tomáš Šulaj a Pavel Majkus
Délka trvání 90 minut

Byl jednou jeden kus dřeva. Nebylo to žádné vzácné dřevo, ale obyčejné poleno, jaká se v zimě přikládají do kamen a do krbů, aby se vyhřály pokoje. Bylo to ale také neobyčejné poleno, protože bylo živé..... Oživlé dřevo se v rukou kmotra Geppetta promění v hezkého panáčka. Geppetto ho pojmenuje Pinocchio a stane se mu otcem. Panáček s drze dlouhým nosem je však velice neposlušný synek. Svému tatínkovi přinese spoustu trápení a sám zažije přemnoho dobrodružství na své cestě za poznáním dobra a zla na světě: uteče do loutkového divadla, setká se s proradným Lišákem a Kocourem, nic nedbaje na moudré rady mluvícího cvrčka… Vrcholné dobrodružství na něj však čeká opět u tatínka, po návratu do „rodné“ řezbářské světničky. Zůstane dál pyšným dřevěným panáčkem? Nezbední chlapci totiž, když se polepší, mají zázračnou moc. V nesmrtelném příběhu si „živí“ herci „podají ruce“ s loutkami mnoha provedení a velikostí, okouzlí všechny děti i jejich rodiče.
Hrají herci Slováckého divadla z UH pod agenturou Pierrot.


premiéry
pátek 19. dubna -pondělí 22. dubna NADSKLEPÍ

ŠMEJDI + DELEGACE

Dokumentární
Česko, 2013, 74 min
Režie: Silvie Dymáková

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze kterých mrazí.
Lži a promyšlená manipulace, jejímž jediným cílem je donutit bezbranné staré lidi k nákupu
předraženého zboží. Senioři ze svých nuzných důchodů splácí horentní sumy za často nekvalitní produkty.
Někteří z nich se dušují, že už na žádnou akci nikdy nepojedou, jiní to nevydrží a jedou znovu.
Co je žene? Zvědavost? Samota? Nebo závislost? Autorky tohoto filmu rok v převleku navštěvovaly akce, kde se důchodcům vymývají mozky a kde mladí lidé nejsou vítáni. Vedle autentických záběrů z předváděcích akcí a výpovědí poškozených seniorů přináší dokument i pohled psycholožky, právníka a dalších odborníků. Film tak poprvé komplexně mapuje tento nechvalný fenomén dnešní doby.

Na všechny projekce tohoto filmu mají senioři nad 65 let vstup zdarma.

V pátek 19.4. bude na obou projekcích (14:30 a 17:30) přítomna režisérka dokumentu Silvie Dymáková, na projekci ve 14:30 bude přítomen i ústřední ředitel České obchodní inspekce Vladimír Velčovský.


pátek 19. dubna – neděle 21. dubna NADSKLEPÍ

NEVĚDOMÍ

Sci-Fi, USA, 2013, 124 min
Režie: Joseph Kosinski
Hrají: Tom Cruise, Morgan Freeman, Olga Kurylenko, Nikolaj Coster-Waldau, Andrea Riseborough, Zoë Bell, Melissa Leo, James Rawlings

Jacka (Tom Cruise), kterého na Zemi baví především hledání artefaktů zanikající lidské civilizace, vyvedou z každodenní rutiny dvě události. Tou první je nouzové přistání vesmírné lodi, jejíž jediná členka posádky (Olga Kurylenko) tvrdí, že ji s Jackem pojí společná minulost, aniž pro to existuje racionální vysvětlení. Následně je Jack zajat ilegální armádou operující pod zemským povrchem, jejíž charismatický vůdce Beech (Morgan Freeman) toho o něm ví víc než on sám. Pod vlivem těchto událostí se Jack rozhodne podívat na svět kolem sebe jinýma očima a z toho, co uvidí, mu není dvakrát dobře…


ARTkino
středa 17. dubna 17:30 Knihovna Kroměřížska

JIŘÍ ČERNÝ : BEATLES

Po delší době opět setkání s našim nejznámějším hudebním publicistou a odborníkem na rockovou i folkovou hudbu, tentokrát u nesmrtelných Beatles. Vstup 30,-Kč a účastníci přednášky mohou se navštívit i následující záznam koncertu Jimmi Hendrixe za sníženou cenu (120,-Kč).

středa 17. dubna 20:00 NADSKLEPÍ

HENDRIX 70: LIVE AT WOODSTOCK

Režisér: Michael Wadleigh, Bob Smeaton
Délka trvání: 99 minut

U příležitosti oslavy 70.výročí narození Jimiho Hendrixe máte jedinečnou možnost shlédnout jeho nezapomenutelné vystoupení na festivalu Woodstock v srpnu 1969 ve vybraných kinech po celém světě. Na festivalovém vystoupení představil Jimi svou novou kapelu a onoho srpnového rána se odehrál koncert, na nemž nechyběly nezapomenutelné interpretace takových typicky hendrixovských hitů, jako je “Voodoo Child (Slight Return),” “Fire,” a “Foxy Lady”, jakož i procítěné verze americké hymny “Star Spangled Banner”. Jimiho fascinující cestu na slavný festival ve Woodstocku odhalují dosud nezveřejněné záznamy a rozhovory s členy kapely, jako je Billy Cox a Mitch Mitchell, zvukový mistr Eddie Kramer či promotér woodstockského festivalu, Michael Lang. Režie se ujal držitel ceny Grammy, Bob Smeaton. Dokument, který předchází samotnému koncertnímu záznamu, poodhaluje peripetie spojené s organizací legendárního festivalu a zajištěním Hendrixe coby jedné z jeho hlavních hvězd. Vystoupení Jimiho Hendrixe ve Woodstocku platí za jedno z nejvýznamnějších
v rockové historii.

středa 24. dubna 20:00 NADSKLEPÍ

PŘÍBĚH MÉHO SYNA

Drama, Itálie 2012, 127 min
Režie: Sergio Castellitto
Hrají: Penélope Cruz, Emile Hirsch, Jane Birkin, Mira Furlan, Adnan Haskovic, Saadet Aksoy, ...

Svobodná matka Gemma (Penélope Cruz) přijíždí se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby poznal zemi, ve které se narodil. Před 16 lety ji museli kvůli bosensko-srbské válce opustit.
Gemma se tak vrací do míst, která v ní probouzejí dávné vzpomínky.Před lety se tu zamilovala do Diega (Emile Hirsch), Pietrova otce. Tehdy zoufale toužili po dítěti, Gemmě se však nedařilo otěhotnět.
Společně našli řešení, kterého Gemma poté trpce litovala. Když prchala z obléhaného
města, Diego se rozhodl zůstat…Nyní na Gemmu čeká minulost, která ji postaví tváří v tvář ztrátě milovaného manžela, ale také poznání síly lásky.

 
kánon
středa 17. dubna 16:00 NADSKLEPÍ

ČELISTI

Thriller, USA, 1975, 124 min
Režie: Steven Spielberg
Hrají: Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss, Lorraine Gary, Murray Hamilton, Carl Gottlieb, John Landis, Steven Spielberg ...


Slavný, dnes již legendární film o lovu na nebezpečného žraloka -podle knihy Petera Benchleye -natočil režisér Steven Spielberg, kterému přinesl světovou proslulost. Do budoucnosti s ním získal také obrovskou tvůrčí a finanční svobodu. Film získal tři Oscary: za hudbu (John Williams), za střih (Verna Fieldsová) a zvuk (John R. Carter, Roger Heman Jr., Robert L. Hoyt, Earl Mabery). Světová kinematografie ziskala nový filmový fenomén. Díky neobyčejnému komerčnímu úspěchu -filmové studio Universal brzy přišlo s dalšími dvěma volnými pokračováními.

středa 24. dubna 16:00 NADSKLEPÍ

CO ŽERE GILBERTA GRAPEA

Drama, USA, 1993, 118 min
Režie: Lasse Hallström
Hrají: Johnny Depp, Leonardo DiCaprio, Juliette Lewis, Mary Steenburgen, Darlene Cates, Laura Harrington, Mary Kate Schellhardt, Kevin Tighe, John C. Reilly, Crispin Glover, Steve Cook, Joe Stevens


Režisér Lasse Hallström natočil v roce 1993 výjimečný film Co žere Gilberta Grapea (What's eating Gilbert Grape). Tento snímek je v mnoha směrech neobyčejný. Už jen obsazení je velmi fenomenální.
V tomto filmu se poprvé a asi i naposledy sešli Johnny Depp a Leonardo DiCaprio. Přestože
zápletka filmu je vcelku jednoduchá, pozornému divákovi neujde mnoho dalších souvislostí. Film Co žere Gilberta Grapea je velmi úspěšný a DiCaprio byl za svůj výkon nominován na ocenění Zlatý glóbus.výstavy
23. března -26. května Arcibiskupský zámek
JUSTINIAN TILOV: BULHARSKÉ IKONY

Vernisáž výstavy bulharských ortodoxních ikon vytvořených výtvarníkem Justinianem Tilovem ze Sofie symbolicky zahájila oslavy 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Výstavu zahájil kulturní atašé velvyslanectví Bulharské republiky. Na derniéře výstavy v sobotu 26. 5. nebude chybět ani samotný autor. Výstava je součástí klasické prohlídkové trasy zámku a je ZDARMA. V případě zájmu je možné jednotlivé ikony zakoupit.

3. dubna -15. května foyer DOMU KULTURY
PŘÍBĚH NEMOCNÉ DUŠE

Výstava „Příběh nemocné duše“ je vytvořena s podporou zahraničních psychiatrických muzeí, zejména německých, belgických, dánských a nizozemských. Expozice by podle autorského záměru měla být zajímavá pro odbornou i laickou veřejnost i pro děti. Na šedesáti metrech čtverečních výstavních panelů je prezentována historie péče o duševně nemocné jako součást kulturní historie lidstva od starověku až po současnost. Trojrozměrnými exponáty jsou zde většinou předměty z každodenního života pacientů a zaměstnanců psychiatrických ústavů v posledních sto letech, ale i kopie starších předmětů, například klecového lůžka nebo fixačního křesla z 19. století nebo kopie pout z 18. století, dále originály i kopie zaměstnaneckých uniforem, svěracích kazajek a další předměty.

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý