Růžek
ikonka
Chemická reakce kyseliny chlorovodíkové

Datum: 17. 4. 2013, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..mimořádná událost v areálu TOMA Otrokovice..

ilustracni obrazek
V 05:47 hodin přijalo krajské operační středisko zlínských hasičů oznámení o možném vzniku požáru v jednom z objektů areálu TOMA Otrokovice. Podle oznamovatele se z objektu šířil žlutý oblak kouře.

Na místo hlášené události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Otrokovice s dvěma zásahovými vozy. Současně byl vyhlášen požární poplach také jednotkám dobrovolných hasičů Otrokovice, Kvítkovice a Napajedla. Profesionální hasiči tak byli posíleni dalšími třemi cisternami.

Po příjezdu k označenému objektu bylo provedeno násilné vniknutí do jeho vnitřních prostor. Průzkumem pak bylo zjištěno, že se nejedná o požár, ale že došlo k chemické reakci kyseliny chlorovodíkové, která byla ve vnitřní části skladové budovy uložena. Tato reakce byla provázena vývinem hustého žlutého kouře, který se šířil z budovy směrem na centrum města Otrokovice.

Současně se skrápěním vnějšího pláště objektu, kde docházelo netěsnostmi k průniku zplodin z probíhající chemické reakce mimo budovu byla na místo události povolána také posilová jednotka z centrální stanice Zlín. Jednalo se o další cisternu, kombinovaný automobil a technicko – chemické vozidlo opěrného bodu. Cestou městské policie Otrokovice a systému vyrozumění, bylo o vzniklé situaci informováno obyvatelstvo Otrokovic.

O vzniku mimořádné události byli také cestou operačního střediska informováni pracovníci krizového řízení města Otrokovice, kraje a referátu životního prostředí. Současně byli také vyrozuměni příslušníci jednotlivých stupňů řízení a velení HZS Zlínského kraje a operační středisko GŘ HZS ČR.

V první fázi zásahu bylo také provedeno měření koncentrací nebezpečných látek v ovzduší. V bezprostřední blízkosti objektu zaznamenaly naše měřící přístroje menší přítomnost koncentrace chloru, v širším okolí objektu, areálu TOMA a ve směru šíření kouře nebyly žádné nebezpečné koncentrace zjištěny. I přes tato zjištění byli na místo zásahu povoláni pracovníci chemické laboratoře HZS z Frenštátu pod Radhoštěm.

Celou situaci se jednotkám podařilo dostat velmi rychle pod kontrolu a za pokračujícího skrápění objektu vodou bylo provedeno odvětrání vnitřních skladových prostor. Průběžným měřením ovzduší nebylo žádné další ohrožení zjištěno.

V 08:22 hodin bylo obyvatelstvo Otrokovic informováno o zrušení vyhlášených opatření. Na místě zásahu došlo ke zredukování sil a prostředků a vystřídání hasičů.

Po příjezdu pracovníků chemické laboratoře bylo provedeno odebrání vzorků z místa události. Další zásah bude koordinován v součinnosti s PČR.

V souvislosti s událostí a provedeným zásahem nebylo evidováno žádné zranění osob z řad hasičů, ostatních zasahujících složek nebo obyvatel.


 

por. Bc. Libor Netopil
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý