Růžek
ikonka
Vánoční akce na památkových objektech

Datum: 30. 11. 2012, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..ve správě NPÚ ÚOP v Kroměříži..

ilustracni obrazek

Vánoční akce na památkových objektech ve správě NPÚ ÚOP v Kroměříži

 

 

 

Správy Arcibiskupského zámku v Kroměříži, zámku ve Vizovicích a hradu Buchlova připravily pro adventní čas zajímavé předvánoční a vánoční akce. Věříme, že tyto výstavy, koncerty, hudební vystoupení, představení či prohlídky vánočně vyzdobených historických interiérů navodí nejen slavnostní náladu, ale budou také důvodem a místem setkání s přáteli a známými. 

  

Státní zámek Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž

V současné době probíhají na Arcibiskupském zámku v Kroměříži stavební práce v rámci projektu „Národního centra zahradní kultury v Kroměříži“, a právě tyto práce omezují možnosti pořádání větších kulturních akcí. Arcibiskupský zámek v Kroměříži se tedy k oslavě adventu připojí „Vánočním koncertem“ v úterý 4. prosince 2012 od 16:30 hodin v předsálí Sněmovního sálu. Soubory zobcových fléten – „ANDÍLCI“, „FLAUTINI“ a „PICOLINI“ – ze Základní umělecké školy Janská v Kroměříži si pro Vás připravily lákavý vánoční program plný podmanivých tónů a hudby, která navodí tu správnou sváteční atmosféru.

 

Státní zámek Vizovice

Zámek ve Vizovicích připravil na vánoční čas pro své návštěvníky voňavou výstavu „Vánoční kramování a kuchařské čarování“. Myšlenka se zrodila v hlavě paní kastelánky, která po letošní úspěšné výstavě historických hraček sběratelky Kamily Kubáškové využila její nabídku a připravila ze sbírky této soukromé sběratelky i vánoční výstavu. Tu spojila s nápadem vystavit v čase vánoc vzorky vánočního cukroví, které se v tomto čase peče v domácích kuchyních. Výstavní prostory zámku tedy vyplní nejen staré vánoční ozdoby na stromcích, vánoční dekorace, betlémy a hračky, ale i velký stůl, na kterém budou vzorky vánočního cukroví. Pokud chcete přispět do vánoční výstavy i Vaším cukrovím, stačí, když od každého druhu, který pečete u Vás doma, přinesete na zámek ve Vizovicích jeden jediný kousek. Výstava bude otevřena v přízemí zámku ve výstavních prostorách od 15. 12. do  30.12.2012 od 14 do 17 hodin.

Kouzelnou atmosféru vánoc na zámku ve Vizovicích podtrhne již tradiční výstava „Betlém v zámecké kapli“. Bude zde vystaven nádherný betlém z 19. století, který zámku věnovala rodina Karla Jančíka z Vizovic. Tento betlém doplní ještě historická mešní roucha ze zámeckých sbírek. Výstava v kapli probíhá od 22. 12. do 26.12.2012 vždy od 14 do 17 hodin.

 

 

 

 

Státní hrad Buchlov

V letošním roce připravilo HB Collegium o.s. ve spolupráci se správou hradu Buchlova

5. ročník kulturní akce „Na Štěpána na Buchlově otevřená brána“.

Brána hradu se návštěvníkům otevře ve středu 26. 12. 2010 od 9:30 do 15:00 hodin.

 

Hradní nádvoří budou krášlit vánoční stromky, které ozdobily děti z mateřských a základních škol, školních družin a domů dětí. Ve výstavních prostorách hradu si návštěvníci prohlédnou výstavu starých betlémů a zaposlouchají se do podmanivé barokní hudby. Středověké koledy přednese hudební seskupení Magna Mysteria a malé divadelní představeni sehrají postavy z „živého betléma“. Představení „živého betléma“ s klaněním tří králů bude probíhat každou celou hodinu.

Na 2. hradním nádvoří můžete ochutnat pravou domácí zabijačku, čaj z buchlovské lípy, vánoční punč a grog. V hradní vinotéce se uskuteční slavnostní křest „hradního vína“ s ochutnávkou. A chybět nebude ani teplo hradní hospůdky „U Hanuša“, kde se můžete občerstvit dalšími specialitami.

Mimořádně bude letos na Štěpána pro veřejnost zpřístupněna část hradu zvaná „hraběcí“. Jde o budovu purkrabství, která se nachází nad průjezdem mezi 1. a 2. nádvořím. Vůbec poprvé v historii hradu budou návštěvníkům otevřeny pokoje, kde přebývali Berchtoldové při svých pobytech na Buchlově. A co v pokojích uvidíte? To už je malé vánoční překvapení, přijďte se podívat! Zasněžený královský hrad Buchlov Vás zve k návštěvě.

 

 

Zpříjemněte si adventní a vánoční čas na našich památkách. Těšíme se na Vás.

 

Mgr. Dagmar Šnajdarová, pracovník PR  NPÚ Kroměříž

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý