Růžek
ikonka
Víkend otevřených zahrad

Datum: 4. 6. 2012, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

.. 9. – 10. 6. 2012..

ilustracni obrazek

Víkend otevřených zahrad 9. – 10. 6. 2012

 

Národní památkový ústav a Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu společně připravili třetí ročník „Víkendu otevřených zahrad“, a to v termínu 9. – 10. 6. 2012.

 

Připojují se tak k tradici jejíž kořeny je možné najít ve Velké Británii. Zde i v dalších evropských zemích se každý rok (druhý červnový víkend) otevírají veřejnosti většinou běžně nepřístupné zahrady či zahradní zákoutí. Bohatý doprovodný program chce seznámit zájemce s historií i současností zahradní kultury, této svébytné složky jak lidské každodennosti, tak i umělecké tvorby vysoké úrovně.

 

Ve Zlínském kraji budou milovníci zahrad 9. a 10. června očekáváni v Květné a v Podzámecké zahradě v Kroměříži a v zámeckém areálu v Buchlovicích.

 

V rámci mezinárodní akce „Víkend otevřených zahrad“ budou v kroměřížských zahradách probíhat komentované prohlídky vedené pracovnicí referátu Národního centra zahradní kultury v Kroměříži (NCZK) Ing. Lenkou Křesadlovou Ph.D. V letošním roce bylo jako ústřední téma těchto prohlídek zvoleno „Voda v zahradě v běhu staletí.“

 

V sobotu 9. června se uskuteční komentované prohlídky Květné zahrady v Kroměříži. Zájemci budou seznámeni s unikátním vodním programem původní raně barokní zahrady, s jeho vývojem v následujících staletích, i s výsledky práce archeologů a dalších specialistů, kteří tajemství vodních hříček v zahradě v minulých letech odkryli. Závěr prohlídky bude patřit vizím do budoucna a plánům obnovy Květné zahrady.

 

V neděli 10. června bude možné v doprovodu průvodce navštívit Podzámeckou zahradu, jejíž historie sahá až do období renesance. Návštěvníci budou seznámeni s příběhy zahradních fontán, rybníků, mostů i dalších vodních prvků existujících i dávno zaniklých.

 

Prohlídky se uskuteční po oba dva dny vždy v 11:00, 13:00 a v 15:00 hodin (sobota – Květná zahrada, neděle – Podzámecká zahrada). Zájemci mohou získat aktuální informace o průběhu projektu NCZK, jehož cílem je mimo jiné památková obnova kroměřížských zahrad. V Květné zahradě bude možné také navštívit nově zahájenou výstavu ACTIS EFFECTOR (Tvořeno světlem) německého výtvarníka českého původu, Stanislava Vajceho propojující krásu historického interiérů zahradního pavilonu Rotundy a světelných efektů a technologií 21. století.

 

Státní zámek Buchlovice připravil pro milovníky zahrad komentované prohlídky zámeckého areálu v doprovodu zahradního architekta. Prohlídky se uskuteční v sobotu i v neděli v 10:00, v 11:30, 14:00 v 16:00 hodin. Pro návštěvníky bude zpřístupněna unikátní sbírka fuchsií a dalších květin v zámeckém zahradnictví. Zájemci získají bližší informace na pokladně zámku. Dále ve výstavních prostorách horního zámku – trakt Flóra, probíhá až do 31. srpna 2012 výstava „Jak si hráli malí (velcí) kluci“. V areálu zámku je nově otevřená vinotéka a nová prodejna „My chateau“ s širokým sortimentem čajů, čokolád, polštářů a porcelánu s motivy ze zámeckých interiérů.

 

 

 

Prožijte víkend v krásných zahradách, těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Mgr. Dagmar Šnajdarová, pracovník PR  NPÚ Kroměříž

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý