Růžek
ikonka
Policejní Vánoce? Jenom práce...

Datum: 27. 12. 2011, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

.. zásahy po celém kraji ..

ilustracni obrazek

Policejní Vánoce? Jenom práce...

ZLÍNSKÝ KRAJ: Policisté zasahovali po celém kraji. 

Policisté mívají každoročně o vánočních svátcích plno práce, která souvisí zejména s nejrůznějšími potyčkami, ať už na veřejnosti nebo v domácnostech. Ani tento rok nebyl výjimkou. V mnoha případech hrál významnou roli samozřejmě alkohol.
 
V noci ze Štědrého dne na neděli 25. prosince musely naše hlídky například zasahovat u diskotéky v centru Zlína. Třicetiletý muž tam napadl o osm let mladšího muže ze Zlína. Ten při potyčce přišel o zuby a utrpěl lehčí zranění hlavy. Útočník se bude podle všeho zpovídat z trestného činu ublížení na zdraví. 
 
Ve stejný den jsme zahájili pátrání po čtyřiačtyřicetileté ženě ze Zlína, která se nevrátila domů, a její blízcí měli strach, že by si mohla něco udělat. Ženu se v sobotu nepodařilo vyhledat, takže pátrání pokračovalo po celé svátky. V pondělí dopoledne se však v pořádku vrátila domů s tím, že byla „na tahu“ v Otrokovicích.
 
Policisté ze Zlína také prověřovali jeden pokus o sebevraždu, ke kterému došlo v neděli 25. prosince. Šestapadesátiletá paní napsala dopis na rozloučenou a hrst prášku zapila větším množstvím alkoholu. Naštěstí však zavolala své dceři a řekla jí, co udělala, takže lékařská pomoc přišla včas. Momentálně je žena hospitalizována v kroměřížské psychiatrii.
 
V neděli dopoledne zlínští policisté propustili z cely jednu věčnou pachatelku různých přestupků či drobných trestných činů. Jednačtyřicetiletá žena se nám ale chtěla zřejmě pomstít a poškodila šest soukromých aut, která byla zaparkována před budovou na nám. T. G. Masaryka. Žena nožem propíchala pneumatiky nebo poškodila lak. Způsobila škodu přesahující deset tisíc korun. Jestli si myslela, že je nenápadná a nepřijde se na ni, mýlila se. Celou její „akci“ nahrál kamerový systém. Za trestný čin poškozování cizí věci jí hrozí až dvouleté vězení.
Ve stejný den hořela stodola v Prostřední Bečvě na Vsetínsku. Oheň způsobil škodu za 200 tisíc korun a podle vyšetřovatelů hasičů musel požár někdo úmyslně založit. Po pachateli zatím pátráme.
 
Policisté museli jako každý rok zasahovat také v mnoha domácnostech. Například na Vsetínsku v neděli za nebezpečné vyhrožování zadrželi pětadvacetiletého cizince, který chtěl ublížit své o tři roky mladší partnerce. Ohrožoval jí nožem v ruce a křičel, že ji podřeže tak, „jak se to dělá u nich.“ Na případu se i nadále pracuje. Policisté muže preventivně vykázali z domácnosti.
Stejně tak se vykazovalo i na Kroměřížsku a Zlínsku. V neděli policejní hlídky po uvážení vykázaly z domácnosti sedmačtyřicetiletého muže, který ohrožoval svou o třináct let mladší manželku. Vzhledem k tomu, že šlo v tomto roce už o třetí útok evidovaný u Policie ČR a vzhledem k tomu, že se útoky stupňovaly, museli jsme muži na deset dnů zakázat vstup do domácnosti.
 
Také policisté z obvodního oddělení v Napajedlech vykazovali. A to v pondělí dopoledne. Šlo o sedmatřicetiletého muže, který bil svou o patnáct let mladší ženu.
 
O potyčky v domácnosti nebylo nouze ani na Vsetínsku. Například osmapadesátiletý muž tloukl svou partnerku a urážel ji vulgárními výrazy. Také do této domácnosti policisté už nejednou vyjeli utišovat konflikty. V jednom případě muž ženu napadl tak, že jí zlomil žebra.
Podle našich operačních důstojníků byl ve Zlínském kraji největší klid v průběhu letošních vánočních svátků v okrese Uherské Hradiště.

 

26. prosince 2011, mjr. Ing. Jana Bartíková

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý