Růžek
ikonka
Policejní stíny ...

Datum: 3. 10. 2011, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

.. na Kroměřížsku ..

ilustracni obrazek

Úvěry nesplácel

KROMĚŘÍŽSKO: Do žádostí uvedl nepravdivé údaje.  

V pátek sdělil komisař Oddělení hospodářské kriminality v Kroměříži čtyřiapadesátiletému muži ze Zlína podezření z trestného činu úvěrový podvod.
 
V listopadu loňského roku uzavřel v prodejně s elektrospotřebiči na Morkovicku smlouvu o úvěru na nákup plazmového televizoru za téměř dvacet tisíc korun. Při sepisování žádosti uvedl nepravdivé údaje o tom, že je důchodce, o jeho měsíčním příjmu a bydlišti. V té době žádný příjem neměl a na uvedené adrese nebydlel. Po převzetí televize neplatil dohodnuté splátky, nekomunikoval prostřednictvím svého mobilního telefonu, který do žádosti uvedl. Jen o tři dny později jednání zopakoval. Tentokrát uzavřel úvěrovou smlouvu v prodejně v Hulíně. I v tomto případě to bylo na nákup televizoru a i tentokrát uvedl nepravdivé údaje o své osobě. Po převzetí zboží neplatil pravidelné splátky. Celkově svým jednáním způsobil škodu za bezmála 37 tisíc korun. Za trestný čin úvěrový podvod mu nyní hrozí až dva roky vězení.
 
3. října 2011, nprap. Ing. Barbora Balášová
 
 

Do automatů nevložil ani korunu

KROMĚŘÍŽSKO: Přesto si odnesl pěkný balík.  

Během posledních zářijových dní oklamal prozatím neznámý pachatel v jednom restauračním zařízení v Holešově hned dva výherní automaty. Narušil je tak, že nemusel vložit žádné peníze, jen si navolil výhru, kterou si pak nechal od obsluhy vyplatit. Přišel si na téměř 17 tisíc korun. Škoda, která vznikla poškozením dvou automatů, je jeden tisíc korun.
 
Policisté na místě provedli nezbytná šetření a po pachateli usilovně pátrají. Po jeho dopadení a prokázání viny mu za trestný čin podvod hrozí až dva roky vězení.
 
3. října 2011, nprap. Ing. Barbora Balášová
 
 

Zloději využili příležitosti

KROMĚŘÍŽSKO: Poškození přišli o peníze, mobilní telefony, doklady a platební karty.  

Během víkendu řešili policisté tři případy krádeže a zároveň i neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, protože pachatelé brali kromě mobilních telefonů i peníze a platební karty.
 
Prozatím neznámý pachatel se v pátek vloupal do nákladního vozidla Citroen. Zřejmě k tomu došlo v době, kdy si řidič odskočil na jídlo. To, že v batohu nemá všechny věci, zjistil, až když s vozidlem zaparkoval u domu na Holešovsku. Zloděj si odnesl dvě peněženky. V jedné byla tisícikoruna, ve druhé pak celkem dvanáct tisíc korun. V tomto případě šlo o firemní peníze. Dále odcizil doklady, několik cizích bankovek a platební karty. Osmatřicetiletému muži vznikla škoda za více jak 2 tisíce, hulínské firmě pak za více jak 12 tisíc korun.
 
K dalším dvěma krádežím došlo v kroměřížském klubu, kde probíhají diskotéky, tudíž je tu velký pohyb lidí. A právě toho a chvilkové nepozornosti návštěvníků využívají často zloději. V sobotu několik hodin po půlnoci šetřili kroměřížští policisté první z krádeží. Dvaatřicetiletý muž odložil peněženku a mobilní telefon volně na stůl. Během několika minut o své věci přišel. Zloděj svým jednáním způsobil škodu za 16 tisíc korun. Na druhý den vyjížděli policisté na místo znovu. Poškozenou byla tentokrát jednačtyřicetiletá žena z Kroměřížska. Svou kabelku nechala volně odloženou v boxu. Toho využil zloděj, který z ní odcizil mobilní telefon, peněženku a doklady. Škoda se vyšplhala na téměř 3 tisíce korun.
 
Policisté na místech provedli nezbytná šetření a po pachatelích usilovně pátrají. Po jejich dopadení a prokázání viny jim za trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky vězení.
 
3. října 2011, nprap. Ing. Barbora Balášová
 
 
 
 
 
 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

BOWLING BAR SCÉNA

V podpalubí Kulturního domu v Kroměříži BOWLING BAR SCÉNA v námořnickém stylu. Přip...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý