Růžek
ikonka
Druhá změna jízdního řádu

Datum: 13. 6. 2011, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..od 12. června 2011 ..

ilustracni obrazek

Druhá změna jízdního řádu

Druhá změna jízdního řádu od 12. června: regionální i dálková doprava jen s drobnými úpravami...

Od neděle 12. června začne platit druhá změna vlakového jízdního řádu. V regionální i dálkové dopravě dojde k nepatrným změnám, které reagují na aktuální situaci v dopravě a potřeby cestujících. Tyto změny vycházejí z požadavku objednatelů dopravy. K podstatnějším změnám v regionální dopravě došlo už na začátku května na moravsko-slovenském pomezí, a to v souvislosti s útlumem přeshraničních regionálních vlaků na území Slovenska.
Ve většině regionů dojde jen k minimálním změnám, v Královéhradeckém, Karlovarském kraji a Kraji Vysočina nedochází od 12. června k žádným podstatným úpravám.

Změny v dálkové dopravě

Od června přibude expresů

U vybraných vlaků InterCity se změní jejich kategorie. Budou z nich expresy a rozšíří se počet stanic, ve kterých zastaví. Platí to pro Zlínské expresy (Ex 522 a Ex 523), které zajišťují rychlou přepravu cestujících mezi Prahou a Zlínem. Nově budou zastavovat na nádraží v Zábřehu na Moravě. Stejná změna nastane i u vlaků Rastislav (nově Ex 532 a Ex 533). Při cestě z Bohumína do Břeclavi – nebo opačným směrem – budou moci cestující z těchto vlaků vystoupit nebo do nich nastoupit i v Hranicích na Moravě.

K dalším vlakům, u kterých se změní kategorie InterCity na expres, patří Zdeněk Fibich (nově Ex 570 a Ex 571), Brněnský drak (nově Ex 572 a Ex 573) a Josef Václav Myslbek (nově Ex 574 a Ex 575). Cestující vozí mezi českou a moravskou metropolí a vlaky Zdeněk Fibich jedou navíc až do/z Břeclavi. Všechny zastavují v Pardubicích a České Třebové a od 12. června budou i na nádraží Praha-Libeň. To ocení zejména ti, kteří se chystají na koncert nebo jinou kulturní či sportovní akci do pražské vysočanské Arény. Od libeňského nádraží je to k ní jen několik minut chůze.

Do Varšavy s místenkou

Další důležitá změna nastane od 12. června v cestování k našim severním sousedům. Cestující, kteří se vypraví do Polska vlakem EuroCity, si musí pro úsek mezi Bohumínem a Varšavou povinně zakoupit místenku. Povinná rezervace pro tuto část cesty je nutná u vlaků Polonia (EC 102 a EC 103) a Sobieski (EC 104 a EC 105), které jezdí do Polska přes Moravu z Rakouska – nebo opačným směrem, a pak ve vlacích Praha (EC 110 a EC 111) mezi českým a polským hlavním městem.

„Vlakušky“ pokračují, v průběhu léta se projekt dále rozšíří
V osmi vlacích kategorie Eurocity či InterCity se cestující od začátku roku setkávají s tzv. vlakuškami. Tyto stevardky pečují o pohodlí zákazníků Českých drah především v 1. třídě. Jsou jim k dispozici během jízdy mezi Prahou a Moravou, dostanou od nich zdarma denní tisk a teplý nebo studený nápoj. Starají se i o čistotu vozu a v případě zájmu zajistí objednávku placeného občerstvení z jídelního vozu. České dráhy tento pilotní projekt vyhodnotily a v průběhu léta počítají s dalším rozšířením této služby.

Změny v regionální dopravě

Zlínský kraj

V úpravách jízdního řádu Zlínského kraje jsou zahrnuty i změny jízd vlaků na přechodech Horní Lideč a Vlárský průsmyk, které platí od 1. května letošního roku. K těmto změnám došlo na základě rozhodnutí Železniční společnosti Slovensko. Ta redukovala mezistátní regionální vlaky na základě snížení objemu objednaných dopravních služeb ve veřejném závazku.

  • Na trati 280/843 Horní Lideč – Střelná – Púchov došlo ke zrušení dvou osobních vlaků v celé své trase z Púchova do Horní Lidče, a to v 6:56 a 20:15. V opačném směru se v celém úseku zrušily spoje s odjezdem z Horní Lidče v 7:53 a 21:10. České dráhy pro cestující na našem území zajistily prodloužení vlaku z Valašského Meziříčí ve 20:22 až do Střelné s příjezdem v 21:03. V opačném směru je zaveden spoj ze Střelné ve 21:05 do Horní Lidče s příjezdem ve 21:09.
  • V úseku Bylnice – Trenčianská Teplá na trati 341/845 došlo ke zrušení vybraných spojů mezi Vlárským průsmykem a Trenčianskou Teplou na našem území. České dráhy zajistily víkendový spoj z Bylnice do Vlárského průsmyku v 13:53 a v opačném směru pojede vlak ve 14:00.
  • 2. změna jízdního řádu přinese minutové úpravy odjezdů vlaků na Luhačovicku na trati 341, kterými dopravce vyhověl požadavkům zaměstnanců Lázní Luhačovice.

Více informací naleznete zde.

zdroj: České dráhy, a. s.

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý