Růžek
ikonka
Nejlepší preventivní programy škol byly oceněny

Datum: 29. 4. 2011, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..představiteli kraje..

ilustracni obrazek

Nejlepší preventivní programy škol byly oceněny představiteli kraje

KROMĚŘÍŽ - Letos již po osmé vyhodnotil Zlínský kraj preventivní programy, které jsou realizovány ve všech typech škol s cílem vytvořit co nejkoncepčnější a nepropracovanější metody prevence negativních jevů a naopak docílit příznivého sociálního klimatu ve školách. Slavnostní vyhodnocení se uskutečnilo v aule Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy v Kroměříži za účasti hejtmana Stanislava Mišáka, radního pro školství, mládež a sport Josefa Slováka a dalších představitelů Zlínského kraje.

Pracovníci odboru školství, mládeže a sportu krajského úřadu ve spolupráci s okresními metodiky prevence a specialisty Krajské pedagogicko - psychologické poradny navrhli na ocenění 17 programů z celkového počtu 252 odevzdaných.

„Prevenci je ve školách Zlínského kraje věnována náležitá pozornost, čehož dokladem je i toto ocenění. Je to způsob, jakým chceme dát najevo školám a pedagogickým pracovníkům, že vnímáme, jak je jejich práce na poli prevence záslužná a potřebná. Preventivním programům se tito lidé často věnují ve svém volném čase, s obrovskou obětavostí a zápalem, a o to víc si této jejich činnosti vážíme,“ vyjádřil se radní Josef Slovák.

Mezi základními školami s nejpozoruhodnějšími preventivními programy byly vyhodnoceny: Základní škola a Mateřská škola Choryně (s paní ředitelkou a zároveň metodičkou prevence Blankou Palátovou, po níž se funkcí ujala Marie Pítrová), Základní škola a Mateřská škola Hvozdná (s paní ředitelkou Věrou Krajíčkovou a metodičkou prevence Marcelou Schafferovou), Základní škola T.G. Masaryka, Uherské Hradiště – Mařatice (s paní ředitelkou Janou Uherkovou, zástupkyní Evou Jurčíkovou a metodičkou prevence Hanou Palánkovou), Základní škola a Mateřská škola Rymice (s paní ředitelkou Hanou Pátkovou a s metodičkou Věrou Janíkovou), Základní škola a Mateřská škola Valašské Meziříčí, Poličná (s panem ředitelem Jiřím Papežem a s metodičkou prevence Boženou Fajtovou), Základní škola Tlumačov (s ředitelem Robertem Podlasem, zástupkyní Leonou Jiruškovou a metodikem prevence Vlastimilem Vajďákem), Základní škola Kunovice (s ředitelem Markem Tvrdoněm a metodičkou Veronikou Procházkovou), Základní škola Břest (s ředitelem Vladimírem Žůrkem a preventivou Davidem Šamkem). Mezi středními školami uspěly Střední průmyslová škola strojnická Vsetín (s paní ředitelkou Jarmilou Gabrielovou a metodikem prevence Václavem Štrofem), Střední škola obchodně technická s.r.o. Zlín (s ředitelkou Martou Fojtíkovou a metodičkou Jiřinou Okénkovou). Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště (s ředitelem Jiřím Durďákem a s metodikem Josefem Slováčkem), Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž (s ředitelem Jaromírem Beranem a metodičkou prevence Janou Vítkovou).

Speciální školy a školská zařízení nejlépe reprezentovaly Základní škola praktická v Rožnově pod Radhoštěm (s ředitelkou Annou Kovárňovou, zástupkyní Blankou Kopečkovou a preventistkou Romanou Rybiařovou), Základní škola při dětské léčebně Luhačovice (s ředitelkou Martou Hubáčkovou a preventistkou Vlastou Petrželkovou), Dětský domov Uherské Hradiště (s ředitelkou Ivanou Lackovou a metodikem Jiřím Kuželou), Výchovný ústav, střední škola a školní jídelna Chvalčov (s ředitelem Pavlem Schonwalderem, zástupcem Jindřichem nesrstou a preventistkou – spciální pedogožkou Janou Bryolovou).

Cenu za mimořádný přínos k prevenci získala 3. Základní škola Holešov (s ředitelkou Jitkou Heryánovou a metodičkou prevence Janou Dědičovou).

 

Zpracovala: Helena Mráčková

Sýkorová Dvorníková Gabriela

tisková mluvčí

Krajský úřad Zlínského kraje

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý