Textova verze

ikonka
Internet není jen zábava

Datum: 7. 4. 2011, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..při užívání musíte být vždy na pozoru..

ilustracni obrazek

Internet není jen zábava

KROMĚŘÍŽSKO: Při jeho užívání musíte být vždy na pozoru.  

Na internetu nikdy přesně nevíš, kdo je ten, s kým mluvíš. Nedávej nikomu své plné jméno, telefon ani adresu. Svou fotografii nebo video neposílej nikomu, koho osobně neznáš. Nedomlouvej si schůzku s někým, koho znáš jen z internetu. Narazíš-li na někoho divného, řekni to dospělým. Přihlašovací hesla jsou tajná. Nevěř všemu, co na internetu najdeš. Tyto a další rady zazněly včera v dopoledních hodinách v aule holešovského gymnázia.
 
Na škole proběhla přednáška a poté i diskuze ohledně šikany a kyberšikany. Právě samotní studenti zvolili dané téma, jde o aktuální problém, který se může dotknout nás všech. Beseda byla součástí projektu „Kecejme do toho“, který zaštiťuje Česká rada dětí a mládeže. Jeho koordinátoři – Jana Votavová a Bc. Jan Husák přizvali hosty, kterými byla policistka preventivně informační skupiny a koordinátor Územního odboru Kroměříž. Pořadatelé hovořili především o tom, jaké projekty fungují, které se chystají do budoucna, o ochranných programech v počítačích a kam se mají lidé obrátit v případě, že by měli nějaký problém.
 
Policisté vysvětlili jednotlivé pojmy, řeč byla o šikaně, kyberšikaně, ale zmínili se i o dalších nebezpečných jevech, které taktéž souvisí s užíváním komunikačních prostředků – o kyberstalkingu, kybergroomingu a sextingu. Uvedli, že se člověk takovým jednáním může dopustit i trestného činu. A zdůraznili právní následky takového chování. Poté již hosté předali slovo samotným studentům. A že jich nebylo málo! Aulu gymnázia zaplnilo bezmála sedmdesát žáků místních škol. O tom, že toto téma je opravdu zajímalo, svědčil i počet položených dotazů, které jim přednášející zodpověděli.
 
nprap. Ing. Barbora Balášová
 
 
 
 
 
 

reklamni prouzek
Normalni verze