Kroměřížští boxeři bodovali na mistrovství ČR

Datum: 4. 3. 2011, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..vrátili se se skvělými výsledky..

ilustracni obrazek

Kroměříž – Ve dnech 25. až 27. února 2011 se v Rakovníku konalo Mistrovství České republiky kadetů a školní mládeže v boxu. Této soutěže se zúčastnili i kroměřížští boxeři z oddílu BC Sokol Kroměříž a vrátili se se skvělými výsledky.

Mistrovství ČR kadetů je nejvyšší soutěž jednotlivců v boxu, v níž měli kroměřížští sportovci zastoupení 5 boxerů a všichni si přivezli medaili. Získali jsme opravdu 5 medailí, 3 stříbrné a dvě zlaté, které získali Josef Láník ve váze do 66 kg a Marek Andrýsek ve váze do 75 kg," potvrdil trenér kroměřížského oddílu Pavel Duda. Kromě toho kroměřížští boxeři získali i 1. místo v celkovém počtu získaných medailí na jeden oddíl. Do Rakovníku přitom zavítalo z celé země 73 boxerů z 28 oddílů.

„Díky tomuto výsledku si naše sportovce vyhlédl reprezentační trenér kadetů a vybral je do české reprezentace. Nyní s ním budou objíždět mezinárodní turnaje a snažit se získat nominaci na mistrovství Evropy, které se uskuteční letos v létě v Maďarsku," poznamenal trenér, který věří, že i v evropském měřítku kroměřížští boxeři uspějí.

Úspěch boxerů kroměřížského Sokola je pro město velmi dobrým příkladem reprezentace a propagace, což ocenila i starostka Daniela Hebnarová, která úspěšné medailisty ve čtvrtek 3. března přijala na radnici a za celé vedení města jim poděkovala a popřála další úspěchy, třeba právě na nadcházejícím evropském mistrovství.