Růžek
ikonka
Zlínský kraj převálcoval celou republiku

Datum: 4. 12. 2010, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..v podnikatelských soutěžích ..

ilustracni obrazek

Zlínský kraj převálcoval v podnikatelských soutěžích celou republiku

 

V pátém ročníku největších podnikatelských soutěží získal titul Firma roku 2010 výrobce a inovátor sendvičových a kompozitních materiálů 5M z Kunovice. Na třetím místě soutěže o titul Živnostníka roku se umístila Magda Šmídová z Vizovica třetí významný titul - Odpovědná firma 2010 - získala společnost TES Vsetín. Kategorie Odpovědná firma je vyhlašována v rámci nejprestižnějších podnikatelských soutěží v ČR Firma roku a Živnostník roku letos poprvé.

Letos v soutěži Vodafone Firma roku 2010 v konkurenci 2681 firem zvítězila společnost 5M z Kunovice, která byla založena v roce 1992 ve dvou lidech. Dnes zaměstnává 120 lidí a pasuje se tak na významného regionálního zaměstnavatele. 5M podniká v oboru vývoje a výroby základních materiálů, polotovarů i konečných dílů do letectví a kosmických aplikací. Porota ocenila především právě výzkumnou činnost společnosti a schopnost prosadit se v nelehkém oboru. Firma ročně do vývoje investuje ročně 8 procent obratu. „Naše výrobky jsou sice ve vesmíru, ale ještě se nám nepodařili pořádně proniknout do světa. Proto máme neskromný cíl být světovým leaderem,“ řekl Antonín Zelinka, ředitel společnosti 5M, která získala titul Firma roku 2010.

foto: Petr Zákutný 

Magda Šmídová uspěla v konkurenci 1442 přihlášených živnostníků. V celostátním kole proti ní stálo 13 dalších konkurentů, mezi kterými hlasovala veřejnost prostřednictvím SMS. Živnostnice provozuje Štěpský dvůr – originální prodejnu bytového textilu a doplňků podle aktuálních módních trendů. Svůj obchod otevřela v roce 2002 z peněz, které si půjčila od zaměstnavatele svého manžela. Stačily jen dva roky a otevřela dva další obchody. Ve své práci se nezaměřuje jan na budování prodejního místa, ale snaží se, aby sloužil také jako vyhledávaný prostor relaxace místních i turistů.

„Umíme lidem pomoci vybrat vhodné dárky a dekorace do jejich bytů, chalup, rodinných domů a firem, ale také pomáháme při vybavování interiérů a provádíme poradenskou činnost.“ říká Magda Šmídová „Zákazníkům doporučíme a navrhneme nejlepší možné individuální řešení dle jejich osobnosti. Myslím si, že mé jméno ve spojení s názvem našich obchodů Štěpský dvůr je v regionu známkou kvality, synonymem pro nadstandardní služby a individuální péči o zákazníky.“

Magda Šmídová pořádá také tradiční řemeslné jarmarky, je partnerem mnoha neziskových organizací a pomáhá různým dobročinným projektům. „Vím, že mnoho věcí děláme velmi dobře, v některých oblastech nejlépe v regionu. Zlínský kraj se za nás nemusí stydět,“ tvrdí.

Letos se poprvé uděloval titul Odpovědná firma roku 2010, který získala společnost TES Vsetín. „Snažíme se v našem podnikání chovat odpovědně a být svému okolí co nejlepším sousedem. Rozhodli jsme se proto v každém kraji ocenit místní firmy, které vnímají odpovědnost za rozvoj svého regionu, jsou šetrné k životnímu prostředí a podporují veřejně prospěšné aktivity,“ uvedl Přemysl Filip, Senior manažer společenské odpovědnosti společnosti Vodafone, která titul udělila. Firma titul získala za svůj propracovaný systém benefitů pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. Pořádá dny otevřených dveří, poskytuje bezplatně zbytkové materiály pro praktické vyučování na základních školách, má navázánu úzkou spolupráci s řadou odborných středních škol a vysokých škol v regionu. Zaměstnává tělesně postižené, ředitelé jsou součástí poradních sborů úřadů práce v regionu a významně se podílí i na zajištění přepravy tělesně postižených ve Vsetíně. Firma také realizovala projekt zateplení budov na základě výsledků měření termokamerou a pořídila ve vnitrofiremní přepravě elektrické vozíky pro snížení exhalací. 

Odborná porota vítěze vybírala ze 140 firem.

Do pátého ročníku největších podnikatelských soutěží o Ceny Hospodářských novin Vodafone Firma roku 2010 a Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010 se registrovalo rekordních 4123 podnikatelů. Z toho 1442 živnostníků a 2681 firem.

Vítězové soutěží:

Vodafone Firma roku 2010

  1. 5M, Kunovice, vývoj a výroba kompozitních a sendvičových materiálů, Zlínský kraj

  2. Mangaloo, výrobce čerstvých ovocných šťáv a koktejlů, Hl. m. Praha

  3. Proma Reha, výrobce zdravotnických pomůcek a nábytku, Karlovarský kraj

Zlaté stránky.cz Živnostník roku 2010

  1. Jiří Bláha, pekař a cukrář, Liberecký kraj

  2. Jarmila Podhorná, výrobce bylinných tinktur, Olomoucký kraj

  3. Magda Šmídová, prodej bytových dekorací, Zlínský kraj

Byznys Rebel 2010

  1. Jiří Kubeš, provozovatel portálu Fler.cz, Jihomoravský kraj

Odpovědná firma 2010

  1. TES Vsetín, výrobce elektronických strojů a komponent, Zlínský kraj

 

Kontaktní osoba:

Karel Goldmann

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Vegetariánská restaurace

Restaurace se nachází v samém centru historické Kroměříže, jen několik kroků od vcho...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska má své sídlo v Kroměříži, ale spravuje také Zámek Chropyně, Muzeum...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý