Růžek
ikonka
Konference k ochraně dědictví nehmotné kultury

Datum: 10. 9. 2010, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

.. sjeli se delegáti z celého světa..

ilustracni obrazek

Na konferenci k ochraně dědictví nehmotné kultury se sjeli delegáti z celého světa

LUHAČOVICE – Rozšíření spolupráce a výměny zkušeností v oblasti ochrany a udržitelnosti nehmotné kultury a přístup státu a politika zemí světa ke kulturnímu dědictví jsou hlavní cíle konference Mezinárodní sítě pro ochranu dědictví nehmotné kultury (ICCN). Jde o vůbec první konferenci tohoto druhu konanou v ČR, které se účastní na 80 delegátů z celého světa.

Do Zlínského kraje tak přijeli zástupci světových univerzit, předsedové národních sekcí jednotlivých států UNESCO, je zde i významný předseda pařížské světové organizace UNESCO Frank Proschan, starosta jihokorejského města Gangneung pan Myeong-hee Choi, i starosta největšího města na Jamajce. „Ti všichni se zabývají tématem ochrany nehmotné kultury světa a speciálně Zlínský kraj se má v této oblasti čím pochlubit. Je zde obrovský potenciál živé lidové kultury a to je to, co zahraniční delegáty zajímá. Zlínský kraj se významným způsobem podílí na rozvoji a udržení nehmotné kultury tohoto regionu a to je signál všem delegátům světové konference, kteří si to určitě nenechají pro sebe,“ přiblížil zakládající člen ICCN a starosta Vlčkova Jan Pijáček.

Program konference je koncipován tak, aby bylo možné zahraničním delegátům představit potenciál kulturní rozmanitosti Zlínského kraje. Záměrem včerejšího večerního setkání bylo představit Luhačovice jako významné místo lázeňského turistického ruchu. Luhačovice se totiž v minulosti ucházely o zápis mezi hmotné statky UNESCO. Hodnotící proces je v tomto okamžiku pozastaven.

V rámci společenského vyvrcholení čtvrtečního programu se zahraniční delegáti konference setkali také s hejtmanem Zlínského kraje Stanislavem Mišákem a statutárním náměstkem hejtmana Liborem Lukášem. Program zahraničních delegátů zahrnuje v dalších dnech návštěvu Slavností vína v rámci Evropských dnů dědictví. V sobotu shlédnou pestrý krojovaný průvod a celá konference bude slavnostně zakončena v prostorách Pražského hradu, kde bude za účasti diplomatů jednotlivých států podepsána společná deklarace. Závěrečnou tečkou bude hodinové vystoupení souboru Hradišťan.

„Už to, že se ve Zlínském kraji sejde takové společenství lidí, kteří chrání duchovní vlastnictví a kořeny jednotlivých regionů a folklórních oblastí z celého světa je úžasná věc. Zahraniční delegace a hosté absolvují několikadenní program po celé republice a proto jsem rád, že je můžeme přivítat i ve Zlínském kraji. Garantem a jedním ze zakládajících členů tohoto světového kolegia je starosta Vlčkova Jan Pijáček a protože máme ve folklóru, tradicích a zvycích co říci, rádi jsme přijali roli hostitele,“ přiblížil své dojmy hejtman Stanislav Mišák s tím, že návštěva zahraničních hostů a jejich dojmy v rámci konference ICCN mohou významně přispět ke snaze Luhačovic o zápis do seznamu památek UNESCO.

 

Ing. Milan Plesar

tiskový mluvčí

Krajský úřad Zlínského kraje

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý