Růžek
ikonka
Sbírka pro obce postižené povodní na Liberecku

Datum: 13. 8. 2010, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..jako první přivezla svou podporu obec Tlumačov..

ilustracni obrazek
Dne 13.8.2010 byla zahájena materiální humanitární sbírka občanského sdružení KORUNKA LUHAČOVICE, kterou podporuje také HZS Zlínského kraje a několik obcí v regionu.

 

Už od ranních hodin nosí lidé a firmy na stanice hasičů nejrůznější potřebné věci, které budou v sobotu odpoledne vypraveny do postižených obcí na Liberecku.

 

Jako první dnes do Zlína přijela podpora z několikrát zaplavené obce Tlumačov na Zlínsku. Obec Tlumačov, která byla v minulosti ztopena 07/1997, 03/2006 a 05-06/2010, se také bez pomoci jiných lidí neobešla. „Z principu solidarity se Tlumačov připojuje k této sbírce pořádané organizací Korunka Luhačovice, a prostřednictvím sbírky poskytne městu Hejnice materiální věcnou pomoc v hodnotě cca 7.500 korun, za které jsme nakoupili dvě stavební kolečka, deset lopat, gumové a pracovní rukavice, kbelíky, dezinfekční a čistící prostředky,“ popsal starosta Tlumačova Jaroslav Ševela.

 

Objemnou sbírku pracovního nářadí, ochranných i hygienických pomůcek hlásí od rána také stanice hasičů z Luhačovic. Jako další sběrné místo přijímá naše stanice dary a mezi prvními darujícími bylo už několik místních firem.

 

 

________________________________________________

 

 

Občanské sdružení KORUNKA LUHAČOVICE společně s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje vyhlásilo v úterý sbírku pro zaplavenou obec Hejnice na Liberecku, kterou o uplynulém víkendu zasáhly noční přívalové deště. Potřebné věci mohou lidé nosit od pátku 13. 8. 2010 od 12.00 do soboty 14. 8. 2010 do 12.00 na stanice profesionálních hasičů do Zlína (ulice Přílucká), Luhačovic a do zbrojnice dobrovolných hasičů ve Vlčnově.  Poté věci hasiči pomohou naložit do speciálního nákladního vozu, který sbírku ještě v sobotu odveze přímo do Hejnic a blízké Raspenavy a Bílého Potoka.

 

„Nakládka přistaveného kamionu začne ve Zlíně přibližně okolo 11.00, ve 13.00 by mohl být z větší části připraven k odjezdu,“ upřesnila ředitelka občanského sdružení KORUNKA LUHAČOVICE Veronika Záhorská, která přímou pomoc obcím stále koordinuje se starosty. Už nyní jsou pro transport připraveny nejrůznější potřebné věci, jako je dezinfekce, varné konvice, plynové vařiče nebo další materiál.

 

Obce v současnosti potřebují především materiální pomoc. Lidé postupně odstraňují napáchané škody a uklízí své domovy. „Nejvíc lidem pomůžeme tím, když jim shromáždíme především čistící a úklidové prostředky, nejrůznější dezinfekce, saponáty, holinky, pracovní a gumové rukavice, lopaty, stavební kolečka, hrábě, kýble, pevné pytle na odpad, hadry, apod.,“ upřesnila Veronika Záhorská s tím, že do sbírky se zapojila ze Zlínského kraje řada firem i obcí.

 

Podle starosty Hejnic Jiřího Horáka budou lidé po úklidu potřebovat i další věci. Při návratu do svých domů nejvíce ocení například ložní prádlo, ručníky, osušky, utěrky, ale také vybavení do kuchyně jako jsou hrnce, skleničky, talíře, příbory, drobné domácí spotřebiče a další nejnutnější potřeby. „V tomto případě, ale žádáme zájemce, aby nosili jen zcela nové zboží, nikoliv se zbavovali nepotřebných věcí ze svých domácností,“ upozornila Veronika Záhorská.

 


 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý