Růžek
ikonka
Série dopravních nehod a havárií v kraji

Datum: 12. 7. 2010, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..došlo i na vyprošťování..

ilustracni obrazek
Dne 12.7.2010 vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči ve Zlínském kraji k sérii dopravních nehod a havárií, které si vyžádaly zranění, vyprošťování i omezení dopravy.

 

 

09:25 – Koryčany

Jednotka profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan vyjela se svým speciálem, posílena o jednotku dobrovolných hasičů z Koryčan, na pomoc po hlášené nehodě. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v obci došlo k havárii osobního auta zn. Fiat Uno.

 

Jednaosmdesátiletý řidič nezvládl jízdu, vyjel mimo komunikaci, kde přejel přes obrubník. Následně havaroval do rodinného domu, od kterého se odrazil zpět na silnici. Senior utrpěl psychický otřes.

 

Jako první na místo dorazila jednotka dobrovolných hasičů, která se začala starat o řidiče. Ten byl po havárii psychicky otřesen a další ošetření odmítal. Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby z JmK byl muž prohlédnut a ponechán na místě.

 

Hasiči zajistili vrak vozu proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny zasypali sorbenty. Po zadokumentování havárie policií pomohli hasiči také s úklidem vozovky.

 

 

12:01 - Valašské Meziříčí

Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí byla povolána na pomoc k dopravní nehodě osobního auta a motocyklu. Po domluvě s policií byli hasiči připraveni na místo vyjet v případě technického zásahu. Záchranné práce nebyly vyžadovány.

 

 

12:51 - Valašské Meziříčí

Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí vyjela na pomoc po dopravní nehodě mezi osobním a nákladním autem. Při nehodě došlo k jednomu zranění účastníka střetu. Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody pomohli hasiči také s úklidem vozovky.

 

 

13:08 - Chvalčov – Tesák

Jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem vyjela s jedním zásahovým vozem na pomoc do vážné dopravní nehodě mezi obcí Chvalčov a Tesák. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k těžkému střetu dodávky zn. Fiat Ducato a nákladního auta zn. DAF.

 

Devětačtyřicetiletý řidič dodávky sjížděl kopec od Tesáku, když v jedné ze zatáček nezvládl jízdu a narazil do boku protijedoucího nákladního auta. Při nehodě došlo k zaklínění a zranění řidiče dodávky. Řidič nákladního auta nebyl zraněn.

 

Na vyproštění zraněného řidiče museli hasiči postupně použít několik speciálních hydraulických nástrojů, kterými se podařilo uvolnit sevření nohy a odstřihnout sedadlo. Muž byl vytažen ven a předán přivolané posádce zdravotnické záchranné služby. Po nutném ošetření byl pacient převezen do nemocnice.

 

Při nehodě došlo k poškození převáženého nákladu skleněných okenních tabulí. Sklo se vysypalo na silnici. Zároveň došlo k úniku provozních kapalin, které také znečistily silnici. Pomocí sorbentů a čisticích kartuší se podařilo vozovku ošetřit a zabránit tak případným nehodám na velmi frekventovaném úseku pro motoristy i cyklisty. Po dobu zásahu složek IZS byla omezena průjezdnost dopravy.

 

 

13:30 – Lešná

Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí znovu vyjela na pomoc po dopravní havárii. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii dodávky zn. Ford Tranzit.

 

Řidič nezvládl jízdu a havaroval mimo silnici, kde přerazil zábradlí mostku. Vozidlo zůstalo přední nápravou za mostkem a nad místním potokem. Došlo k poškození vozidla a hrozilo znečištění toku naftou. Hasiči zabezpečili auto proti dalšímu případnému úniku a ohrožení říčky. Původce havárie si zajistil jeřáb, kterým bylo auto vytaženo zpět na mostek a silnici.

 


16:39 - Branky

Jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí znovu vyjela k havárii auta, tentokrát u obce Branky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii dodávky, která zablokovala silnici na obec Poličná.

 

Hasiči jsou na místě a zasahují...

 

 

 

připravujeme aktualizace a foto


 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý