Růžek
ikonka
Odpolední série událostí na Kroměřížsku

Datum: 12. 7. 2010, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

..hasiči pomáhali u nehody, požáru, úniku plynu i oleje..

ilustracni obrazek
Dne 11.7.2010 vyjížděli opakovaně profesionální hasiči z Kroměříže na sérii výjezdů a zásahů v regionu.

 

Profesionální hasiči ze stanice v Kroměříži se v neděli odpoledne a večer doslova nezastavili, když postupně vyjeli na čtyři zásahy. Pestrost práce hasičů dokládá pomoc u dopravní nehody, požáru nákladního auta, úniku plynu z poškozeného podzemního vedení a úniku oleje z auta.

 

13:54 – Bezměrov

 

Jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže vyjela se svým jedním speciálem na pomoc po vážné havárii auta v Bezměrově. V rámci mezikrajské pomoci na místo také vyjela další jednotka profesionálů z Kojetína. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na začátku obce došlo k vážnější havárii osobního auta zn. Š Favorit.

 

Řidiči nezvládl jízdu a s vozem havaroval do příkopu u prvních domů obce. Vozidlo se převrátilo na bok. Zraněný řidič byl vyproštěn místními občany, kterým se také podařilo uhasit požár v motorovém prostoru. Na uhašení plamenů byl použit kbelík s vodou.

 

Hasiči kontrolovali životní funkce zraněného řidiče, a to až do příjezdu přivolané posádky zdravotnické záchranné služby. Hasiči také pomohli s naložením pacienta do sanitky a po nutném ošetření byl řidič odvezen do nemocnice k hospitalizaci.

 

Místo havárie a požáru bylo hasiči překontrolováno a zajištěno proti dalšímu případnému vzniku požáru a úniku provozních kapalin.

 

16:53 – Nová Dědina

 

Jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže byla vyslána na pomoc po úniku plynu v obci Nová Dědina. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že při výkopových pracích u novostavby rodinného domu došlo k proražení plynového vedení.

 

Bagrista si řádně neprověřil místo a při výkopu zeminy došlo k proražení středotlakého uličního plynového vedení. Velitel zásahu nechal prostor vyklidit, u dalších tří rodinných domů bylo vypnuto elektrické vedení a uzavřen byl také průjezd ulicí.

 

Po dobu zásahu hasičů byla prováděna kontrolní měření. Nebezpečné koncentrace byly naměřeny přímo ve výkopu, v dalších místech a okolí byly dobré rozptylové podmínky. Na místo vyjela pohotovostní služba plynařů, které bylo místo havárie předáno.

 

17:27 – Postopupky

 

Jednotka profesionálních hasičů z Kroměříže znovu vyjela, tentokrát na hlášený požár nákladního auta v obci Postoupky. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo rozsáhlému požáru nákladního auta zn. Avia.

 

Už při příjezdu hasičů byl prakticky celý vůz v plamenech. Hasiči rozvinuli vodní vedení a požár se jim podařilo postupně lokalizovat a uhasit. Na ložné ploše byly přepravovány dřevěné palety, které požár také zničil. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

 

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že za jízdy uviděl kouř z motoru, a proto zastavil na krajnici u autobusové zastávky. Po zastavení odkryl víko motoru, kde se snažil požár hasit pomocí malého hasicího spreje. Na likvidaci plamenů to však nestačilo a požár se naplno rozhořel. Postupně se požár rozšířil na celý vůz a nákladový prostor. Požárem způsobené škody byly odhadnuty na 30.000 Kč. Příčinou zniku požáru byla technická závada.

 

23:41 – Kroměříž

 

Profesionální hasiči z Kroměříže vyjeli na likvidaci olejové skvrny v centru města. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že po závadě na osobním voze zn. Ford Escort došlo k vytečení motorového oleje. Znečištěný úsek silnice v délce asi 250 metrů byl hasiči postupně očištěn pomocí vody a speciální mycí kartuše.


 

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Vegetariánská restaurace

Restaurace se nachází v samém centru historické Kroměříže, jen několik kroků od vcho...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý