Oslabení Levharti vybojovali nejtěžší vítězství sezóny

Datum: 17. 10. 2022, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

Bez čtyř zraněných hráčů vyjížděli k víkendových utkáním ligy U19 oslabení Levharti. Proto využili možnost k doplnění týmu o hráče ročníku 2006.

Na hřišti posledního celku soutěže hráči Slavie dominovali. Výkon však byl plný nepřesností a střelecká potence Vojty Toula a Tadeáše Šruca tvrdila navyšování skóre. Naštěstí domácí vynechávali jednu šanci za druhou, které jim naše nedůrazná obrana hojně poskytovala. Následným doskokem a rychlým protiútokem se postupně náskok navyšoval. Tím dostali velkou porci minut benjamínci týmu a až v neděli se ukáže, jak se ušetřené síly budou hodit v Příboře.

Nedělní zápas se hrál na den přesně po roce, kdy Levharti vyhráli své první utkání v historii vzájemných utkání s Příborem a to hned 47:100. Začátek utkání, ve kterém jsme nastoupili již jen v 8 hráčích, se znovu vyvíjel velmi podobně. Rychlými protiútoky i dobrými kombinacemi jsme navyšovali skóre a ve 14. minutě byl stav 10:35 a vše se zdálo rozhodnuté. Do poločasu se ale domácí začali nenápadně rozehrávat a úsek vyhráli 14:10. Ke konci poloviny utkání s bolestmi odkulhal výborně hrající Tadeáš Šruc a rázem se naše hra změnila k horšímu. Domácí se rozjeli a třemi trojkami, zlepšenou obranou, rychlými protiútoky nás začínali rozebírat. Aby to nebylo málo, v průběhu třetí čtvrtiny si těžce podvrtl koleno Šimon Máselník. Najednou byli domácí všude, začali sázet trojky (celkem 10 trojek), které jsme i díky únavě nestačili bránit. Síly a náskok kvapem ubývaly, naštěstí se chytl Tomáš Sedlák a připomněl si svůj výborný domácí výkon proti Brnu. Trojkou, nájezdy a hlavně proměněnými trestnými hody v dramatickém závěru, kdy domácí dvěma trojkami se dostali k nám až na 2 body (62 : 64), spolu s Vojtou Toulem uchránili Levhartům neporazitelnost. Současně musíme pochválit Jardu Bačka, Marka Petlacha, Petra Szcotku a Václava Nádeníčka, kteří svou bojovností byli nedílnou součástí vítězného víkendu.

BCM Olomouc – Slavia Kroměříž 67:97 (24:43)
Body: Toul 41, Šruc 24, Nádeníček 7, Baček 6, Stoklas 6, Szcotka 5, Difko 4, Máselník 2, Sedlák 2, Petlach

BK Příbor – Slavia Kroměříž 67:71 (24:45)
Body: Toul 26, Sedlák 16, Šruc 13, Petlach 6, Baček 4, Nádeníček 4, Szcotka 2, Máselník